Aukcja nr 62

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
Jesteś w: A62  ŚREDNIOWIECZE
270 POLSKA / Śląsk, Henryk II Pobożny 1238-1241
denar 1238-1241, Głogów lub Wrocław; Aw: Postać siedząca na tronie w prawo, trzymająca jabłko królewskie; Rw: Popiersie z pastorałem nad blankami zamku; BRP Wlkp. ryc..
1 000 zł
1 600 zł
271 POLSKA / Krakowskie, Bolesław V Wstydliwy 1243-1279
denar ok. 1254; Aw: Półpostać św. Stanisława między dwoma orłami nad łukiem, pod łukiem Piotrowin; Rw: Św. Wacław na tronie wznosi dwie palmy; Str. 50, Zap.Num.V s. 1..
1 000 zł
1 550 zł
272 POLSKA / Krakowskie, Bolesław V Wstydliwy 1243-1279
brakteat; Rycerz z chorągwią stojący w lewo, po obu stronach znaki; Str. 185d, H-Cz. 121, Gum-H. 249, Kop. 171; srebro 0.18 g, wyszczerbiony, ale pięknie wybity, bard..
1 500 zł
273 POLSKA / Wielkopolska, Przemysł I i Bolesław Pobożny 1239-1257
denar z lat 1239-1249, Gniezno; Aw: Rycerz z mieczem na wprost; Rw: Popiersie z bujną fryzurą na wprost, ZADA...VST; BRP Wlkp. s.96, Gum.H. 235, Gum.P. 139, Str. 175,..
1 250 zł
2 600 zł
274 POLSKA / Mieszko III 1173-1202
brakteat łaciński; Dwa popiersia zwrócone do siebie nad napisem w ramce MESICO; wyk. głębockie 8, Str. 100, Kop. 70; srebro 0.14 g, niewielkie wykruszenie niedotycząc..
2 000 zł
4 600 zł
275 POLSKA / Mieszko III 1173-1202
brakteat łaciński; Postać na koniu w prawo, u góry zniekształcony napis MESI; wyk. głębockie 12, Str. 103, Gum-H. 103, Kop. 69; srebro 0.15 g, wykruszony, ale ładnie ..
800 zł
1 100 zł
276 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost; Przyłęk 14 var, Lubomia 42; srebro 15 mm, 0.31 g, bardzo ładnie zachowany, patyna
400 zł
277 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz bez promieni; Przyłęk 16 var, Lubomia 50; srebro 15 mm, 0.21 g, patyna, słabo odbity
250 zł
278 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18; srebro 18 mm, 0.29 g, pa..
400 zł
320 zł
279 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i dwu wąskich płatkach w górze; Przyłęk 37, Lubomia 61; srebro 18 mm, 0.30 g, ładnie..
400 zł
280 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w; Rozeta sześciolistna, wolnowisząca; Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13; srebro 18-19 mm, 0.34 g, ładnie zachowany, patyna
400 zł
281 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, przełom XIII-XIV w.; Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem; Lubomia 64, Przyłęk 50; srebro 15 mm, 0.35 g, ładnie zachowany
300 zł
240 zł
282 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk ?; brakteat, pocz. XIV w.; Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem; Lubomia 65, Przyłęk 51, Kop. 304d; srebro 17 mm, 0.32 g, ładnie zachowany, patyna
400 zł
480 zł
283 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk; obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Klucz z piórem w prawo, po bokach pojedyncze kulki; Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6; ..
400 zł
480 zł
284 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat XIII/XIV w.; Nieregularna gwiazda pięcioramienna, przypominająca łeb barana ze skarbu w Przyłęku nr 16, ale bez promienistych linii poza wałem otokowym; Fbg ..
200 zł
220 zł
285 POLSKA / Wielkopolska, Henryk III Głogowski 1306-1314 lub synowie
kwartnik 1306-1314, mennica Grodzisk Wielkopolski, Aw: Głowa w lewo, MONETA PO, Rw: Czterolistna roślina, DE GRODIS; Fbg 225, Gum-H. 313, Kop. 5718, Z. Bartkowiak w: ..
4 000 zł
4 000 zł
286 POLSKA / Śląsk, ks. nyskie, bp Henryk I z Wierzbna 1302- 1319
kwartnik, men. Nysa; Aw: Stojący biskup z pastorałem na wprost, wokoło mało wyraźny napis HEPISCOPI VRATIDENICA; Rw: Baranek Boży stojący w lewo z chorągwią, głowa zw..
2 500 zł
5 000 zł
287 POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305
grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.84 g, patyna
300 zł
360 zł
288 POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305
grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.76 g
300 zł
1 000 zł
289 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
półgrosz (kwartnik duży), Kraków; Aw: Król na tronie na wprost z jabłkiem w wysuniętej dłoni i berłem, po bokach litery N-R, MONETA KAZIMIRI; Rw: Orzeł piastowski na ..
2 500 zł
5 000 zł