Aukcja 62 / 921

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal autorstwa Jana Wysockiego z 1923 r., wybity dla upamiętnienia Heliodora Święcickiego, pierwszego rektora Uniwesytetu Poznańskiego

Numer: 921
Opis: POLSKA / II Rzeczpospolita Polska 1918-1939. medal autorstwa Jana Wysockiego z 1923 r., wybity dla upamiętnienia Heliodora Święcickiego, pierwszego rektora Uniwesytetu Poznańskiego; Aw: Popiersie w stroju ceremonialnym w lewo, wokoło HELIODOR ŚWIĘCICKI 1854 + 1923, na odcięciu sygnatura J WYSOCKI; Rw: Postać nagiego młodzieńca klęczącego w prawo, pijącego wodę ze źródła, w odcinku VNIVERSITATIS POSNANIENSIS / PRÆMIVM; Strzałkowski 510 (RR); srebro 55 mm, 92.47 g, na rancie punce Ag 0.956, bardzo rzadki, patyna
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 1 900 zł

Ilość odsłon: 1117