Aukcja 62 / 918

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal wydany przez Antykwariat Wilhelma Bernsteina w Warszawie z 1914 r., wybity z okazji odezwy do Polaków o połączeniu trzech zaborów

Numer: 918
Opis: POLSKA / medale polskie z okresu zaborów. medal wydany przez Antykwariat Wilhelma Bernsteina w Warszawie z 1914 r., wybity z okazji odezwy do Polaków o połączeniu trzech zaborów; Aw: Popiersie w mundurze trzy-czwarte w lewo, wokoło OJCZYZNA NASZA, WODZU ! JEDNO CIAŁO, JEDNA DUSZA, u dołu napis JÓZEF KS. PONIATOWSKI przedzielony syrenką - godłem Warszawy; Rw: Dwugłowy orzeł carski z Orłem Białym na piersi, po bokach sygnatura W. B., wokoło ODEZWA DO POLAKÓW O POŁĄCZENIU TRZECH ZABORÓW / OGŁOSZONA W WARSZAWIE 14 SIERPNIA 1914 R. / PRZEZ ZWIERZCHNIEGO WODZA / J. C. W. WIELKIEGO KSIĘCIA MIKOŁAJA MIKOŁAJEWICZA; Strzałkowski 299 (RR); cynk 50 mm, 54.40 g, ładnie zachowany z wysokim reliefem popiersia księcia Poniatowskiego, bardzo rzadki
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 2 800 zł

Ilość odsłon: 1033