Aukcja 62 / 890

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
Jesteś w: A62  MEDALE  POLSKA  Powstanie Listopadowe 1830-1831

medal autorstwa Jeana Rouveta wybity przez Polski Komitet Emigracyjny w Paryżu w 1831 r.

Numer: 890
Opis: POLSKA / Powstanie Listopadowe 1830-1831. medal autorstwa Jeana Rouveta wybity przez Polski Komitet Emigracyjny w Paryżu w 1831 r.; Aw: Orzeł w locie ze sztandarem polsko-litewskim unoszący się na tle pobojowiska, w tle kościół w stylu bizantyńskim, napis u góry FATA ASPERA VINCES, w odcinku 7 SEPTEMBRE 1831, z boku sygnatura ROUVET; Rw: Urna na postumencie z nazwiskami dowódców poległych w obronie Warszawy, u góry napis ILS REVIVRONT, w odcinku PARIS 1831; H-Cz. 3830 (R4) - ale w srebrze; brąz 46 mm, 37.72 g, drobne uderzenie na obrzeżu, ale ładnie zachowany, bardzo rzadki, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 400 zł
Cena wylicytowana: 550 zł

Ilość odsłon: 1493