Aukcja 62 / 888

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal autorstwa Majnerta z 1829 r, wybity z okazji koronacji Mikołaja I na króla Polski

Numer: 888
Opis: POLSKA / Królestwo Polskie, Mikołaj I 1825-1855. medal autorstwa Majnerta z 1829 r, wybity z okazji koronacji Mikołaja I na króla Polski; Aw: Popiersie Mikołaja I w prawo, NICOLAUS I IMP TOT RUSS REX POLONIAE, sygnatura na odcięciu głowy MAINERT; Rw: Korona otoczona promieniami, CORONATUS VARSAVIAE D XXIV MAII A D MDCCCXXIX; H-Cz. 3629, Diakov 478.2; cynk 35.5 mm, 14.67 g, mimo nieznacznych ziarnistych uszkodzeń stempla zachowany pełny blask menniczy, pięknie zachowany i rzadki
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 1 200 zł

Ilość odsłon: 1701