Aukcja 62 / 885

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal autorstwa Jana Ligbera z 1808 r., wybity z okazji przybycia księcia do Warszawy

Numer: 885
Opis: POLSKA / Księstwo Warszawskie, Fryderyk August 1807-1815. medal autorstwa Jana Ligbera z 1808 r., wybity z okazji przybycia księcia do Warszawy; Aw: Popiersie w mundurze w lewo, wokoło FREDERYK AUGUST I XIĄŻE WARSZAWSKI, u dołu sygnatura J. L.; Rw: Napis poziomy FREDERYKOWI AUGUSTOWI KROLOWI SASKIEMU PIERWSZEMU XIĄŻĘCIU WARSZAWSKIEMU TOWARZYSTWO KROL PRZYIACIOŁ NAUK PRZEZ NIEGO USTALONE 1808; H-Cz. 3454 (R3), Merseb. -; srebro 52 mm, 60.90 g, prawdopodobnie usunięta patyna, ale mimo to pięknie zachowany, w ozdobnym pudełku z atłasowym wyściełaniem
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Cena szacunkowa: 6 000 zł
Cena wywoławcza: 4 800 zł
Cena wylicytowana: -

Ilość odsłon: 1474