Aukcja 62 / 884

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015

medal lany w brązie, wykonany w XVIII w. staraniem dziekana katedry krakowskiej Michała Sołtyka na cześć  zwycięskiego wodza Karola Chodkiewicza, dowódcy wojsk Rzeczypospolitej w bitwie pod Chocimiem

Numer: 884
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal lany w brązie, wykonany w XVIII w. staraniem dziekana katedry krakowskiej Michała Sołtyka na cześć  zwycięskiego wodza Karola Chodkiewicza, dowódcy wojsk Rzeczypospolitej w bitwie pod Chocimiem; Aw: Popiersie trzy-czwarte w prawo w bekieszy, wokoło CAROLUS CHODKIEWICZ SUPREMUS DUX EXER M D LITHUANIE, u dołu sygnatura I. LANG; Rw: Napis incusum CONSILIO ET VIRTUTE MILITARI ID FUIT PATRIÆ QUOD SUÆ INSIGNIORES GRECI ET LATINI. DEC A 1621 S. M. S.; H-Cz. 3451, Racz. 632; brąz 64 mm, 34.10 g, patyna, rzadki, niespotykany medal z serii wielkich dowódców wojsk polskich, która była dopełnieniem tzw. świty królewskiej
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 400 zł
Cena wywoławcza: 320 zł
Cena wylicytowana: 1 500 zł

Ilość odsłon: 1441