Aukcja 62 / 879

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
Jesteś w: A62  MEDALE  POLSKA  August II Mocny 1697-1733

medal wybity z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Augusta z arcyksiężniczką austriacką Marią Józefą dnia 20.08.1719 w Wiedniu

Numer: 879
Opis: POLSKA / August II Mocny 1697-1733. medal wybity z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Augusta z arcyksiężniczką austriacką Marią Józefą dnia 20.08.1719 w Wiedniu; Aw: Na dziesięciu tarczach imiona książąt i księżniczek z których ród wywodzą Fryderyk August i Maria Józefa, w środku QVOD FELIX FAVSTVM QVE SIT (szczęśliwym kto ma szczęście); Rw: W siedemnastu liniach AVGVSTO VT ET SERENISSIMO NEO-NYMPHORVM PARI FRIDERICO AVGVSTO REG POL ET ELEC SAX PRINCIPI VNICO HAERED ET MARIAE IOSEPHAE ARCHIDVCISSAE AVSTRIAE IMPERATORIS GLORIOSISS IOSEPHII FILIAE PRIMOG MATRIMONIVM INEVNTIBVS VIENNAE XX AVG MDCCXIX, poniżej sygnatury medalierów I.A.G. & C.W. HVMILLIME OFFERVNT (najpokorniej ofiarują); Racz. 343, H-Cz. -, srebro 44 mm, 29.03 g, bardzo ładnie zachowany, rzadki, delikatna patyna
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 07-11-2015
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Cena wylicytowana: 6 000 zł

Ilość odsłon: 1360