Aukcja nr 61
USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w:
A61
981 | Hesja - Darmstadt / Ludwik III 1848-1877 talar 1870, Darmstadt; Dav. 707, AKS 120, Kahnt 266, Thun 200; rzadki rocznik |
600 zł | |
982 | NIEMCY / Kolonia - miasto talar 1569; z tytulaturą Maksymiliana II; Dav. 9155; srebro 28.96 g, resztki blasku menniczego |
II-/III+ EF-/VF+ |
2 250 zł | |
983 | NIEMCY / Lubeka - miasto talar (32 Schilling) 1631, Lubeka; Aw: Popiersie św. Jana z Barankiem Bożym na wprost, u dołu tarcza z herbem miasta; Rw: Orzeł cesarski; Dav. 5449, Behrens 161.b; sr.. |
III VF |
750 zł 750 zł
984 | NIEMCY / Norymberga - miasto talar 1624, Norymberga; Aw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło; Rw: Dwugłowy orzeł i napis wokoło (tytulatura Ferdynanda II) Dav. 5637; srebro 28.66 g, minimalnie nie.. |
II- EF- |
1 600 zł | |
985 | Pfalz - Zweibrücken / Jan II 1604-1635 talar 1623, Zweibrücken; Dav. 7187, Slg. Memmesheimer 2691; srebro 28.64 g, wybite nieco zużytymi stemplami, ślad po usuniętej zawieszce |
III VF |
1 250 zł 1 100 zł
986 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm I 1713-1740 szóstak 1716 CG, Królewiec; v. Schrötter 447 var, Neumann 28 |
III VF |
400 zł | |
987 | Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786 talar 1785 A, Berlin; Olding 70, v. Schröter 471; srebro 22.04 g, piękny egzemplarz z delikatną patyną |
II+ EF+ |
1 750 zł | |
988 | Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786 talar 1785 B, Wrocław; Olding 86, v. Schrötter 488; srebro 22.13 g, piękny blask menniczy |
II+ EF+ |
800 zł 700 zł
989 | Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786 talar 1786 A, Berlin; Olding 70, v. Schrötter 472; srebro 22.10 g, bardzo ładnie zachowany, delikatna patyna |
II- EF- |
1 250 zł | |
990 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 talar 1791 A, Berlin; v. Schrötter 35, Neumann 4; srebro 21.94 g, bardzo ładny |
II/II- EF/EF- |
1 400 zł | |
991 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 talar 1792 B, Wrocław; v. Schrötter 43, Neumann 4; srebro 22.12 g, lekko przetarty, piękny blask menniczy, delikatna patyna |
II+ EF+ |
600 zł 1 300 zł
992 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 1/3 talara 1790 A, Berlin; v. Schrötter 57, Neumann 6; srebro, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS63, wyśmienity egzemplarz, rzadkie w tym stanie zachowania |
I UNC |
400 zł 650 zł
993 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840 4 grosze (1/6 talara) 1804 A, Berlin; v. Schrötter 75, Neumann 8; pięknie zachowane, kilka małych rysek, ale wspaniały blask menniczy |
I- UNC- |
500 zł 480 zł
994 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840 1/6 talara 1817 B, Wrocław; AKS 24, J. 31; piękne |
II/II+ EF/EF+ |
300 zł | |
995 | Reuss - starsza linia / Henryk XX 1836-1859 dwutalar 1848 A, Berlin; Dav. 797, AKS 13, Thun 279; srebro 36.95 g, patyna, rzadki, nakład tylko 2.400 egz. |
II+ EF+ |
5 500 zł | |
996 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Jerzy 1532-1539 talar (Guldengroschen) 1537, Annaberg; Dav. 9721, Keilitz 128, Schnee 72; srebro 29.02 g, delikatna patyna, przyzwoicie zachowany |
2 250 zł | |
997 | Saksonia / Jan Fryderyk i Maurycy 1541-1547 talar 1545, Annaberg; Dav. 9730, Keilitz 187, Schnee 108, Engelhardt 210; srebro 28.91 g, przyzwoity stan zachowania |
2 500 zł | |
998 | Saksonia / August 1553-1586 talar 1566, Schneeberg; Dav. 9793, Keilitz/Kahnt 51, Schnee 707; srebro 28.50 g, rzadki |
3 500 zł | |
999 | Saksonia / Fryderyk August III 1763-1806 talar 1773 EDC, Drezno; Dav. 2690, Buck 139.e; srebro 27.95 g, piękny egzemplarz |
I/I- UNC/UNC- |
1 200 zł 960 zł
1000 | Saksonia / Fryderyk August III 1763-1806 talar 1789 IEC, Drezno; Dav. 2695, Buck 161.c, Merseburger 1955; srebro 27.90 g, piękny egzemplarz |
I/I- UNC/UNC- |
1 200 zł |