Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  MONETY ZAGRANICZNE
977 Brunszwik-Wolfenbüttel / Henryk Juliusz 1589-1613
talar 1610, Zellerfeld; Dav. 6285, Welter 645B; srebro 29.07 g, małe zacięcie na rancie, ale przyzwoity stan zachowania
III+/II-
VF+/EF-
1 750 zł
978 Brunszwik-Wolfenbüttel / Henryk II Młodszy 1514-1568
talar 1568, Goslar; z tytulaturą cesarza Maksymiliana II; Dav. 9052, Welter 396; srebro 28.46 g, nierówna patyna
III/III+
VF/VF+
4 000 zł
979 Brunszwik-Wolfenbüttel / Henryk Juliusz 1589-1613
talar (Wespentaler lub Mückentaler) 1599, Osterode; Aw: 12 tarcz herbowych, P P C HENRICUS JULIUS D G P EP HA D B ET L; Rw: Lew siedzący w lewo (symbolizujący księcia..
II-/III+
EF-/VF+
3 000 zł
980 Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666
talar pośmiertny 1666, Zellerfeld; Dav. 6376, Welter 824; srebro 28.68 g, patyna
3 000 zł
2 400 zł
981 Hesja - Darmstadt / Ludwik III 1848-1877
talar 1870, Darmstadt; Dav. 707, AKS 120, Kahnt 266, Thun 200; rzadki rocznik
600 zł
982 NIEMCY / Kolonia - miasto
talar 1569; z tytulaturą Maksymiliana II; Dav. 9155; srebro 28.96 g, resztki blasku menniczego
II-/III+
EF-/VF+
2 250 zł
983 NIEMCY / Lubeka - miasto
talar (32 Schilling) 1631, Lubeka; Aw: Popiersie św. Jana z Barankiem Bożym na wprost, u dołu tarcza z herbem miasta; Rw: Orzeł cesarski; Dav. 5449, Behrens 161.b; sr..
750 zł
750 zł
984 NIEMCY / Norymberga - miasto
talar 1624, Norymberga; Aw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło; Rw: Dwugłowy orzeł i napis wokoło (tytulatura Ferdynanda II) Dav. 5637; srebro 28.66 g, minimalnie nie..
1 600 zł
985 Pfalz - Zweibrücken / Jan II 1604-1635
talar 1623, Zweibrücken; Dav. 7187, Slg. Memmesheimer 2691; srebro 28.64 g, wybite nieco zużytymi stemplami, ślad po usuniętej zawieszce
1 250 zł
1 100 zł
986 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm I 1713-1740
szóstak 1716 CG, Królewiec; v. Schrötter 447 var, Neumann 28
400 zł
987 Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786
talar 1785 A, Berlin; Olding 70, v. Schröter 471; srebro 22.04 g, piękny egzemplarz z delikatną patyną
1 750 zł
988 Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786
talar 1785 B, Wrocław; Olding 86, v. Schrötter 488; srebro 22.13 g, piękny blask menniczy
800 zł
700 zł
989 Prusy - królestwo / Fryderyk II Wielki 1740-1786
talar 1786 A, Berlin; Olding 70, v. Schrötter 472; srebro 22.10 g, bardzo ładnie zachowany, delikatna patyna
1 250 zł
990 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797
talar 1791 A, Berlin; v. Schrötter 35, Neumann 4; srebro 21.94 g, bardzo ładny
II/II-
EF/EF-
1 400 zł
991 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797
talar 1792 B, Wrocław; v. Schrötter 43, Neumann 4; srebro 22.12 g, lekko przetarty, piękny blask menniczy, delikatna patyna
600 zł
1 300 zł
992 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797
1/3 talara 1790 A, Berlin; v. Schrötter 57, Neumann 6; srebro, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS63, wyśmienity egzemplarz, rzadkie w tym stanie zachowania
400 zł
650 zł
993 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840
4 grosze (1/6 talara) 1804 A, Berlin; v. Schrötter 75, Neumann 8; pięknie zachowane, kilka małych rysek, ale wspaniały blask menniczy
500 zł
480 zł
994 Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840
1/6 talara 1817 B, Wrocław; AKS 24, J. 31; piękne
II/II+
EF/EF+
300 zł
995 Reuss - starsza linia / Henryk XX 1836-1859
dwutalar 1848 A, Berlin; Dav. 797, AKS 13, Thun 279; srebro 36.95 g, patyna, rzadki, nakład tylko 2.400 egz.
5 500 zł
996 Saksonia / Jan Fryderyk I i Jerzy 1532-1539
talar (Guldengroschen) 1537, Annaberg; Dav. 9721, Keilitz 128, Schnee 72; srebro 29.02 g, delikatna patyna, przyzwoicie zachowany
2 250 zł