Aukcja 61 / 926

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  ORDERY i ODZNACZENIA  POLSKA

odznaka pamiątkowa i miniatura odznaki Orlęta” Obrońcom Kresów Wschodnich 1918/1919, Wzór 2, odznaka i miniatura dwuczęściowe w kształcie krzyża Virtuti Militari, pośrodku krzyża umieszczony medalion w herbem Lwowa otoczonym wieńcem laurowym zwieńczonym u dołu Orderem VM, na ramionach napisy 1918 1919 OBROŃCOM KRESÓW WSCHODNICH, pomiędzy ramionami stylizowane orły na wzór Orłów Jagiellońskich. Na stronie odwrotnej sygnatura wytwórcy W.B. (Władysław Buszek) i państwowa cecha srebra 3”. Ramiona krzyża miniatury pokryte są czerwoną, a medalion niebieską emalią, srebro 37 x 37 mm i 22 x 22 mm. Nakrętki sygnowane Wł. BUSZEK, Sawicki/Wielechowski ss 655-657. Do odznak dołączone dyplomy nadania w dniu 19 marca 1919 roku odznak dla szeregowca Wojciecha Mulczyńskiego, podpisane przez dowódcę Armii Wschód” generała Tadeusz Rozwadowskiego.

Numer: 926
Opis: POLSKA. odznaka pamiątkowa i miniatura odznaki Orlęta” Obrońcom Kresów Wschodnich 1918/1919, Wzór 2, odznaka i miniatura dwuczęściowe w kształcie krzyża Virtuti Militari, pośrodku krzyża umieszczony medalion w herbem Lwowa otoczonym wieńcem laurowym zwieńczonym u dołu Orderem VM, na ramionach napisy 1918 1919 OBROŃCOM KRESÓW WSCHODNICH, pomiędzy ramionami stylizowane orły na wzór Orłów Jagiellońskich. Na stronie odwrotnej sygnatura wytwórcy W.B. (Władysław Buszek) i państwowa cecha srebra 3”. Ramiona krzyża miniatury pokryte są czerwoną, a medalion niebieską emalią, srebro 37 x 37 mm i 22 x 22 mm. Nakrętki sygnowane Wł. BUSZEK, Sawicki/Wielechowski ss 655-657. Do odznak dołączone dyplomy nadania w dniu 19 marca 1919 roku odznak dla szeregowca Wojciecha Mulczyńskiego, podpisane przez dowódcę Armii Wschód” generała Tadeusz Rozwadowskiego.
Stan: II, Extremely Fine
Cena szacunkowa: 3 750 zł
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Cena wylicytowana: -

Ilość odsłon: 1844