Aukcja nr 6
USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
384 | Polska medal niesygnowany wybity w 1833 r. w Krakowie z okazji powołania trzyosobo-wej komisji złożonej z przedstawicieli trzech zaborców, która to komisja miała nacelu upor.. |
150 zł | |
385 | Polska medal autorstwa Barre’a wydany przez Komitet Brukselski w 1831 r., Aw: Dwiepostacie kobiece symbolizujące Polskę i Belgię, wokół napis: TU NE MOURRASPAS, w odcinku da.. |
I UNC |
70 zł | |
386 | Polska zestaw 7 żeliwnych medali lanych, stanowiących XIX kopie medali świtykrólewskiej wykonanej na zlecenie króla Stanisława Augusta. Stemple pierwszych11 medali wykonał J.. |
I UNC |
150 zł 120 zł
387 | Polska medal sygnowany przez J. Minheymera wybity z okazji otwarcia AkademiiMedyczno-Chirurgicznej w Warszawie w roku 1857, Aw: Głowa cara AleksandraIII i wokół napis, Rw: N.. |
I UNC |
150 zł 150 zł
388 | Polska pamiątkowy krzyż sygnowany G. Loos Bractwa Strzeleckiego w Poznaniu z 1857r., Aw: W centrum krzyża herb Poznania otoczony winną latoroślą i dwomaaniołkami, u góry nap.. |
I UNC |
100 zł 100 zł
389 | Polska medal sygnowany P. TASSET wybity w 1869 r. z okazji 300-lecia Unii Lubelskiej,Aw: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi i wokół napis: RÓWNI Z RÓWNYMI,WOLNI Z WOLNYMI.. |
80 zł 115 zł
390 | Polska medal niesygnowany autorstwa Simeona Puscha z okazji 100. rocznicy rozpoczęciabudowy kościoła ewangelicko-augsburskiego w Warszawie, Aw: Fasada kościoławokół napis, R.. |
I UNC |
120 zł | |
391 | Polska medal niesygnowany wybity w 1886 roku z okazji srebrnego wesela Jana i ZofiiSzeptyckich, Aw: Napis: NA PAMIĄTKĘ SREBRNEGO WESELA D 1/10 1886R W PRZYŁBICACH, Rw: Tarcz.. |
I UNC |
50 zł | |
392 | Polska medal sygnowany L.Chr.Lauer wybity w Norymberdze z okazji 100. rocznicyuchwalenia Konstytucji 3 Maja, Aw: W wieńcu laurowym poziomy napis: W STU-LETNIĄ ROCZNICĘ KONST.. |
I UNC |
1 400 zł 2 050 zł
393 | Polska zestaw medali rodziny Tyszkiewiczów skomponowanych i wykonanych w woskuprzez Józefa Tyszkiewicza:a/ medal dwustronny z popiersiem Michała Tyszkiewicza (1828-1897), or.. |
I UNC |
2 000 zł | |
394 | Polska medal niesygnowany wybity w 1903 r. w Poznaniu z okazji zawodów strzeleckichi 650. rocznicy powstania Bractwa Strzeleckiego w Poznaniu, Aw: Tarcza herbowaz herbem Poz.. |
I UNC |
100 zł | |
395 | Polska medal sygnowany KL (Konstanty Laszczka) wybity w 1909 r. z okazji ustąpieniaStanisława Tarnowskiego z katedry filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aw:Głowa Tarnows.. |
I- UNC- |
120 zł 96 zł
396 | Polska medal niesygnowany projektu Tadeusza Błotnickiego wybity w 1911 r. w Wiedniuz okazji 250. rocznicy założenia Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, Aw:Popiersie król.. |
I UNC |
80 zł | |
397 | Polska odznaka oficerska 1. Pułku Strzelców Wielkopolskich, srebro puncowane, emalio-wana, nakrętka J.Knedler R2 |
I- UNC- |
150 zł 120 zł
398 | Polska odznaka oficerska 2. Pułku Lotniczego Kraków, srebro puncowane, emaliowana,bez nakrętki R2 |
200 zł 200 zł
399 | Polska odznaka żołnierska 43. Pułku Piechoty Legionu Bajończyków, nakrętka W.Gontar-czyk R |
I- UNC- |
50 zł | |
400 | Polska odznaka ZA WALKĘ O SZKOŁĘ POLSKĄ wraz z miniaturką, srebro puncowane,emaliowana, nakrętka W.Gontarczyk |
100 zł | |
401 | Polska odznaka Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej (L.O.P.P.), Mennica Warszaw-ska |
I UNC |
70 zł | |
402 | Polska odznaka Liceum Morskiego, mosiądz |
50 zł | |
403 | Polska Order Budowniczy Polski Ludowej, w pudełku, złoto 87 g. |
I UNC |
2 800 zł 2 240 zł