Aukcja 6 / 368

USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
Jesteś w: A6  MEDALE  Polska

medal niesygnowany wybity w 1754 r. w Toruniu na pamiątkę 300 rocznicypowrotu Prus Królewskich do Polski, Aw: Wielki Mistrz Krzyżacki z orszakiem natle zamku w Malborku, do których zbliża się posłaniec z listem, wokół napis:PRUSSICI FOEDERIS EXECUTIO PER FECIALEM DENUNCIATA MARIE-BURGIA C 1454 D 6 FEBR (pruskiego związku wykonanie wypowiedziane przezherolda w Malborku 1454 roku dnia 6 lutego), Rw: Widok Torunia z płonącymzamkiem, wokół napis: TER CENTUM ANTE ANNOS... (przed trzystu latydręczony od Krzyżaków Toruń w nocy zrzuca z siebie jarzmo 1754), H-Cz.2854R2, Racz.409, srebro 50,5 mm, 37,6 g., piękna stara patyna

Numer: 368
Opis: Polska. medal niesygnowany wybity w 1754 r. w Toruniu na pamiątkę 300 rocznicypowrotu Prus Królewskich do Polski, Aw: Wielki Mistrz Krzyżacki z orszakiem natle zamku w Malborku, do których zbliża się posłaniec z listem, wokół napis:PRUSSICI FOEDERIS EXECUTIO PER FECIALEM DENUNCIATA MARIE-BURGIA C 1454 D 6 FEBR (pruskiego związku wykonanie wypowiedziane przezherolda w Malborku 1454 roku dnia 6 lutego), Rw: Widok Torunia z płonącymzamkiem, wokół napis: TER CENTUM ANTE ANNOS... (przed trzystu latydręczony od Krzyżaków Toruń w nocy zrzuca z siebie jarzmo 1754), H-Cz.2854R2, Racz.409, srebro 50,5 mm, 37,6 g., piękna stara patyna
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 20-11-1993
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Cena wywoławcza: 960 zł
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Ilość odsłon: 1198