Aukcja 6 / 353

USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
Jesteś w: A6  MEDALE  Polska

medal sygnowany IH (Jan Höhn senior) wybity w 1658 r. w Toruniu z okazjiuwolnienia miasta Torunia od wojsk szwedzkich, Aw: Popiersie króla JanaKazimierza i napis, Rw: Obóz wojsk polskich na tle Torunia i wokół napis:NUMINIS AUSPICYS ET REGIS FORTIBUS ARMIS THORUNIUM PRISCOREDDITUR OBSEQUIO (za wsparciem Najwyższego i przez króla męstwo Toruńpod starodawne wraca panowanie), u dołu data 30 grudnia 1658, H-Cz.2109 R4,Racz.142, piękna oryginalna patyna, najlepszy medalowy portret Jana Kazimierza,egzemplarz gabinetowy, srebro 69,5 mm 92,6 g.

Numer: 353
Opis: Polska. medal sygnowany IH (Jan Höhn senior) wybity w 1658 r. w Toruniu z okazjiuwolnienia miasta Torunia od wojsk szwedzkich, Aw: Popiersie króla JanaKazimierza i napis, Rw: Obóz wojsk polskich na tle Torunia i wokół napis:NUMINIS AUSPICYS ET REGIS FORTIBUS ARMIS THORUNIUM PRISCOREDDITUR OBSEQUIO (za wsparciem Najwyższego i przez króla męstwo Toruńpod starodawne wraca panowanie), u dołu data 30 grudnia 1658, H-Cz.2109 R4,Racz.142, piękna oryginalna patyna, najlepszy medalowy portret Jana Kazimierza,egzemplarz gabinetowy, srebro 69,5 mm 92,6 g.
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 20-11-1993
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 4 200 zł
Ilość odsłon: 566