Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
120 KOLEKCJA MONET POMORZA
Meklemburgia, brakteat 1. połowa XIII w., Głowa wołowa z kłami, nad nią kółko, Dbg-P. 52, Kop. 4659 (R7), 0.51 g, bardzo rzadki i ładnie zachowany, według Kopickiego ..
800 zł
640 zł
121 KOLEKCJA MONET POMORZA
Pomorze Wschodnie, Świętopełk II Wielki 1220-1266, brakteat, Lilia na arkadzie, mennica Gdańsk?, Dbg-P. 58, Kop. 204 (R4), 0.18 g
250 zł
220 zł
122 KOLEKCJA MONET POMORZA
Kołobrzeg, brakteat XIV w., Dwa skrzyżowane pastorały, Kiersnowski Bisk.Kam. str. 16, Dbg-P. 101a, Kop. 4672a (R5), 0.32 g
250 zł
360 zł
123 KOLEKCJA MONET POMORZA
Kołobrzeg, brakteat XIV w., Dwa skrzyżowane pastorały, Kiersnowski Bisk.Kam. str. 16, Dbg-P. 101a, Kop. 4672a (R5), 0.34 g
250 zł
380 zł
124 KOLEKCJA MONET POMORZA
Goleniów, brakteat XIV w. Dwa półksiężyce odwrócone od siebie, promieniste linie poza wałem otokowym, Dbg-P. 112, Kop. 4758 (R5), 0.17 g
300 zł
125 KOLEKCJA MONET POMORZA
Gryfia, brakteat XIV w., Głowa w koronie na wprost, promieniste linie poza wałem otokowym, Dbg-P. 121, Kop. 4767 (R5), 0.17 g, minimalne wykruszenie, patyna
200 zł
260 zł
126 KOLEKCJA MONET POMORZA
Pozdawik, margrabiowie brandenburscy, brakteat ok. 1207 roku, Łapa gryfa, Dbg-P. 122, Kop. 4773 (R8), 0.21 g, bardzo rzadki i ładnie zachowany, ciemnozielona patyna
800 zł
640 zł
127 KOLEKCJA MONET POMORZA
Pyrzyce, brakteat XIV w., Pięciopłatkowy kwiat, promieniste linie poza wałem otokowym, Dbg-P. 124, Kop. 4776 (R6), 0.20 g
400 zł
400 zł
128 KOLEKCJA MONET POMORZA
Pyrzyce, brakteat XIV w., Czterolistny kwiat, linie promieniste poza wałem otokowym, Dbg-P. 125, Kop. 4778b (R5), Berger 320, 0.36 g
150 zł
240 zł
129 KOLEKCJA MONET POMORZA
Stargard, brakteat XIV w., Sześcioramienna gwiazda, Dbg-P. 129, Kop. 4787 (R5), 0.33 g, patyna
300 zł
310 zł
130 KOLEKCJA MONET POMORZA
Strzałów, brakteat ok. 1300 roku, Proporzec w lewo, w polu pod nim kółko, Dbg-P. 152, Kop. 4799, 0.34 g
125 zł
180 zł
131 KOLEKCJA MONET POMORZA
Uznam, brakteat XIV w., Hełm rycerski w lewo z pięcioma piórami w pióropuszu, Dbg-P. 156, Kop. 4825 (R7), 0.27 g, bardzo rzadki i ładnie zachowany
250 zł
550 zł
132 KOLEKCJA MONET POMORZA
Biskupstwo Kamieńskie, anonimowy biskup, brakteat XIII / XIV w., Głowa w infule na wprost, z prawej pastorał, Dbg-P. 167, Kiersnowski Bisk.Kam. str. 16, Kop. 4675 (R8..
200 zł
900 zł
133 KOLEKCJA MONET POMORZA
Koszalin, denar XV w., Aw: Głowa na wprost, Rw: Litera Z i kółka po jej bokach, Dbg-P. 187a, Kop. 8477b (R4), 0.23 g, ładnie zachowany
125 zł
300 zł
134 KOLEKCJA MONET POMORZA
Koszalin, denar XV w., Aw: Głowa na wprost, Rw: Odwrócona litera Z, Dbg-P. 188, Kop. 8479 (R5), 0.31 g, słabo odbity, rzadki
125 zł
190 zł
135 KOLEKCJA MONET POMORZA
Gardziec, denar XV w., Aw: Trójliść, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 201, Bfd Gr.Zarnow, str. 150, Kop. 8459 (R3), 0.29 g
100 zł
80 zł
136 KOLEKCJA MONET POMORZA
Gardziec, kwartnik XV w., Aw: Trójliść w tarczy, MONETA NOVA GA, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 204, Kop. 8462 (R4), 0.35 g
150 zł
150 zł
137 KOLEKCJA MONET POMORZA
Goleniów, denar XV w., Aw: Dwa półksiężyce, wokoło cztery gwiazdy, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 207, Kop. 8464 (R4), Bfd Gr.Zarnow str. 151, 0.25 g
100 zł
130 zł
138 KOLEKCJA MONET POMORZA
Goleniów, kwartnik XV w., Aw: Dwa półksiężyce, wokoło cztery gwiazdy, Rw: Gryf kroczący w lewo, pod nim 8, Dbg-P. 208, Kop. 8465 (R5), 0.39 g, bardzo rzadka, nienotow..
200 zł
250 zł
139 KOLEKCJA MONET POMORZA
Gryfia, brakteat XIV w., Głowa w koronie na wprost, Dbg-P. 214, Kop. 8467 (R6), 0.18 g
200 zł
240 zł