Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
52 | Ratyzbona / Henryk V Mozelski 1018-1026 denar 1018-1026, mincerz Anti, Aw: Napis pisany w krzyż HEINII DV, Rw: Dach kaplicy, pod nim wstecznie CNO, legenda pomylona, Hahn 31e10, srebro 1.36 g, gięty, pęknięty |
III VF |
300 zł 300 zł
53 | Kolonia / Otto I 963-973 denar, Aw: Krzyż z kulkami w kątach, OTTO REX, Rw: Napis poziomy S COLONIA A, Dbg 331, Kluge 21, Häv 34, srebro 1.47 g, gięty, pęknięty krążek |
150 zł 240 zł
54 | Trewir / arcybiskup Poppo 1016-1047 denar, Aw: Krzyż z klinami w kątach, Rw: Litera A, Dbg 466, srebro 0.74 g, gięty |
III VF |
200 zł 185 zł
55 | Dolna Lotaryngia / Henryk II 1002-1024 denar z początku XI w., mennica w okolicach Kolonii, Aw: Krzyż o rozszerzonych ramionach, wokoło fragment napisu IMPERATOR, Rw: Napis w trzech liniach RI HEIN CAS z p.. |
III VF |
100 zł 150 zł
56 | Dortmund / Otto III 983-1002 denar, Aw: Krzyż z kulkami w kątach, ODDO REX, Rw: Napis poziomy THERT/MANNI, Dbg 743, Kluge 28, srebro 1.35 g, gięty |
400 zł 510 zł
57 | Dortmund / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Popiersie króla w lewo, Rw: Krzyż z kulkami w kątach, Dbg. 749, Kluge 69, srebro 1.25 g, gięty |
III VF |
300 zł 260 zł
58 | Erfurt / arcybiskup Aribo 1021-1031 denar, Aw: Kapliczka z krzyżem w środku, po bokach P-R, Rw: Krzyż z kulkami w kątach, Dbg 877, srebro 1.33 g, gięty |
III VF |
150 zł 160 zł
59 | Erfurt / arcybiskup Bardo von Oppertshofen 1031-1051 denar, Aw: Kapliczka, z lewej litera P, z prawej ledwo widoczne R, Rw: Krzyż z kulkami w kątach, Dbg 878?, srebro 1.16 g, gięty |
III VF |
150 zł 280 zł
60 | Moguncja / arcybiskup Willigis 975-1011 denar, Aw: Popiersie arcybiskupa na wprost, napis MOGONCIA, Rw: Krzyż prosty, w polach kulki, wokoło HCINCHV, Dbg. 802a, srebro 1.49 g, gięty |
III VF |
250 zł 250 zł
61 | Moguncja / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Popiersie króla na wprost, Rw: Mury miejskie z trzema wieżami, Dbg 788, Kluge 73, srebro 1.39 g, gięty, patyna |
III- VF- |
250 zł 320 zł
62 | Wormacja? / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Krzyż z kulkami oraz kulką z półksiężycem w kątach, wokoło fragmenty napisu, Rw: Kapliczka z kulką w środku, wokoło fragment napisu, Dbg 845?, srebro 1.20 .. |
III VF |
100 zł 90 zł
63 | Saksonia / Bardowik anonimowy denar typu kolońskiego, Aw: Portyk kościoła, Rw: Imitacja napisu COLONIA, Dbg 1778c, Slg Bonhoff 66, srebro 0.86 g, gięty |
III VF |
100 zł 110 zł
64 | Saksonia / Otto III 983-1002 denar typu OAP, Goslar, Aw: Kapliczka, ATEAHLHT, Rw: Krzyż z O-D-D-O w kątach, DI GRA REX, Dbg 1167, Kluge 47, srebro 1.30, gięty |
125 zł 130 zł
65 | Lüneburg / Bernhard I 973-1011 denar, Dłoń opatrzności na tle krzyża, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 590, Kluge 240, Jesse 1b, srebro 0.94 g, gięty |
III- VF- |
200 zł 180 zł
66 | Lüneburg / Bernhard II 1011-1059 denar, Aw: Krzyż kawalerski, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 589, Kluge 239, srebro 1.24 g, gięty |
III VF |
100 zł | |
67 | Saksonia / Biskupi sascy denar krzyżowy (naśladownictwo typu deventerskiego), I poł. XI w., Aw: Półksiężyc z krzyżem w środku i litera A, niżej leżące odwrócone i przekreślone S, z lewej łuk,.. |
III VF |
150 zł 120 zł
68 | Saksonia / Otto III 983-1002 zestaw denarów typu OAP, X-XI w., Dbg 1167, Kluge 44, razem 5 sztuk, gięte |
III/III+ VF/VF+ |
500 zł 550 zł
69 | Saksonia / Biskupi sascy zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż kawalerski, Gum-CNP typ II, razem 2 sztuki, gięte, jeden pęknięty |
III VF |
200 zł | |
70 | Saksonia / Biskupi sascy zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Krzyż prosty z kółkami, Rw: Krzyż kawalerski, Dbg 1347, Gum.CNP typ VI, Str. 23, razem 3 sztuki |
III VF |
250 zł 300 zł
71 | Esslingen / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Popiersie w prawo, HEINRCVS, Rw: Dłoń opatrzności, fragment SVITALIS, Dbg 951, Kluge 84, srebro 0.99 g, gięty |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł