Aukcja 56 / 881

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56  MEDALE  ŚLĄSK

medal sygnowany C. L. (C. Lesser) wybity z okazji zwycięstwa wojsk prusko-rosyjskich pod dowództwem feldmarszałka Blüchera nad armią napoleońską pod Katzbach (nad Kaczawą nieopodal Legnicy) w 1813 r., Aw: Popiersie Albrechta Blüchera w lewo i napis wokoło ALBER LEOP V BLUCHER K P GENER FELD MARSCHAL pod popiersiem GEB 16 DECB 1743, Rw: Silesia siedząca w lewo, wsparta na tarczy, na wyciągniętej dłoni trzyma Wiktorię boginię zwycięstwa, powyżej napis DAS BEFREIETE SCHLESIEN, poniżej w odcinku SIEG A D KATZB / 1813, srebro 7.54 g, 26 mm, zbiór Julius 2649, Bramsen 1241, F.u.S. -, ładnie zachowany i rzadki, patyna

Numer: 881
Opis: ŚLĄSK. medal sygnowany C. L. (C. Lesser) wybity z okazji zwycięstwa wojsk prusko-rosyjskich pod dowództwem feldmarszałka Blüchera nad armią napoleońską pod Katzbach (nad Kaczawą nieopodal Legnicy) w 1813 r., Aw: Popiersie Albrechta Blüchera w lewo i napis wokoło ALBER LEOP V BLUCHER K P GENER FELD MARSCHAL pod popiersiem GEB 16 DECB 1743, Rw: Silesia siedząca w lewo, wsparta na tarczy, na wyciągniętej dłoni trzyma Wiktorię boginię zwycięstwa, powyżej napis DAS BEFREIETE SCHLESIEN, poniżej w odcinku SIEG A D KATZB / 1813, srebro 7.54 g, 26 mm, zbiór Julius 2649, Bramsen 1241, F.u.S. -, ładnie zachowany i rzadki, patyna
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 01-03-2014
Cena szacunkowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 400 zł
Cena wylicytowana: 550 zł
Ilość odsłon: 1431