Aukcja 56 / 864

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56  MEDALE  POLSKA

Michał Korybut Wiśniowiecki, medal koronacyjny bez daty, sygnowany I.B. (medalier Johann Bensheim vel Bensheimer), Aw: Popiersie króla 3/4 w prawo, napis wokoło MICH D G REX POL M DUX LIT RUS PRUS MAS SAM V K PODL PO L SM S CZ, Rw: Jabłko królewskie na stole, z obłoków wychodzi ręka trzymająca koronę, w górze imię Boga po hebrajsku otoczone promieniami, wokoło napis IMPERIO SUA FORMA REDIT (Państwu właściwy porządek powraca), złoto 48.28 g, 47 mm, H-Cz. 9875 (R7), Racz. 160, niezwykle rzadki i piękny barokowy medal artysty pochodzącego prawdopodobnie z Drezna, a działającego przez kilkanaście lat w Gdańsku, niewielkie uszkodzenia na obrzeżu

Numer: 864
Opis: POLSKA. Michał Korybut Wiśniowiecki, medal koronacyjny bez daty, sygnowany I.B. (medalier Johann Bensheim vel Bensheimer), Aw: Popiersie króla 3/4 w prawo, napis wokoło MICH D G REX POL M DUX LIT RUS PRUS MAS SAM V K PODL PO L SM S CZ, Rw: Jabłko królewskie na stole, z obłoków wychodzi ręka trzymająca koronę, w górze imię Boga po hebrajsku otoczone promieniami, wokoło napis IMPERIO SUA FORMA REDIT (Państwu właściwy porządek powraca), złoto 48.28 g, 47 mm, H-Cz. 9875 (R7), Racz. 160, niezwykle rzadki i piękny barokowy medal artysty pochodzącego prawdopodobnie z Drezna, a działającego przez kilkanaście lat w Gdańsku, niewielkie uszkodzenia na obrzeżu
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 01-03-2014
Cena szacunkowa: 200 000 zł
Cena wywoławcza: 160 000 zł
Cena wylicytowana: 200 000 zł
Ilość odsłon: 1849