Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w:
A55
1021 | FRANCJA Franciszek Maria Arouet (Voltaire) w Mannheim, medal 1770 sygnowany G C WAECHTER, Aw: Popiersie filozofa w prawo i napis wokoło VOLTAIRE NE LE XX FEVRIER MDCXCIV, Rw:.. |
400 zł 800 zł
1022 | GRECJA medal olimpijski, Aw: Nagi dyskobol i napis wokoło XAΛΕΠΑ ΤΑ ΚΑΛΑ, Rw: 2 gałązki laurowe, brąz 44 mm, wyśmienity egzemplarz, piękna patyna |
I UNC |
300 zł 750 zł
1023 | NIEMCY Fryderyk II, medal pośmiertny z 1786 r. sygnowany I G H (Jan Jerzy Holtzhey), Aw: Popiersie Fryderyka w uniformie wojskowym w lewo i napis FRID INCOMPARABILIS DEI GRA.. |
I UNC |
1 000 zł 1 200 zł
1024 | NIEMCY 100-lecie przyłączenia Pomorza do Prus, medal autorstwa K. Goetza, Aw: Orzeł pruski nad herbem Pomorza i daty 1815 - 1915, Rw: Wschód słońca na tle klifu bałtyckiego .. |
I- UNC- |
600 zł 480 zł
1025 | ROSJA Piotr I, medal wybity z okazji sukcesu floty rosyjskiej w 1713 roku, Aw: Popiersie cara w prawo, sygnatura O K (O Kalasznikov) i napis ПЕТРУСЪ ПЕРВЫИ БОЖIЮ МIЛОСТIЮ I.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
1026 | ROSJA Piotr I, medal wybity z okazji ekspedycji floty na Bornholm w 1716 roku, Aw: Popiersie cara na piedestale na tle trofeów wojennych, niżej inicjały CP (S.Judin) i data.. |
II- EF- |
750 zł 1 100 zł
1027 | ROSJA Iwan Bieczkoj członek senatu Rosji, medal pamiątkowy wybity w 1772 roku, Aw: Popiersie w prawo, poniżej sygnatura C LEBERECHT F i napis ИВАНЪ ИВАНОВИЧЪ БЕЦКОИ, Rw: Ob.. |
II- EF- |
750 zł 650 zł
1028 | ROSJA Mikołaj I, żeton koronacyjny 1826, Aw: Ukoronowany monogram, Rw: Korona i napis, srebro 22 mm, 4.21 g, Diakov 446.9, pięknie zachowany |
I- UNC- |
300 zł 600 zł
1029 | ROSJA medal nagrodowy gimnazjum bez daty (1835), ПРЕУСПѢВАЮЩЕМУ (Najdoskonalszemu), srebro 42 mm, 25.01 g, Diakov 523.3, piękny egzemplarz, pudełko, patyna |
I- UNC- |
1 750 zł 1 700 zł
1030 | Gabriel Narutowicz - plakieta Mennicy Państwowej autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie w lewo i napis u dołu w dwóch rzędach GABRIEL NARUTOWICZ PREZYDENT RZPLITEJ.. |
I- UNC- |
1 000 zł 1 200 zł
1031 | Stefan Batory - plakieta Mennicy Państwowej projektu Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej 1932/1933 r.; Popiersie króla z głową skierowaną lekko w lewo, powyżej daty panowani.. |
2 000 zł 2 200 zł
1032 | Królestwo Kongresowe 1815-1830, Srebrny Krzyż Virtuti Militari, srebro 38.5 x 38 mm, 14.85 g, tarcza środkowa złota, emalia, oryginalną wstążką, widoczne ślady późnie.. |
II- EF- |
5 000 zł | |
1033 | Krzyż Walecznych 1920, na stronie odwrotnej numer 5284, brąz 43 x 43 mm, wstążka |
I UNC |
600 zł 800 zł
1034 | Miniaturka Srebrnego Krzyża Virtuti Militari 1918-1939 (V klasa), tombak 15 x15 mm, emalia, wstążka |
200 zł | |
1035 | Order Budowniczych Polski Ludowej wraz z miniaturką, złoto, łączna masa 104.32 g, 53 mm, emalia biała, czerwona i niebieska, wstążka, najwyższe odznaczenie PRL, bardz.. |
I UNC |
20 000 zł 22 000 zł
1036 | BOŻE ZBAW POLSKĘ, broszka patriotyczna po Powstaniu Styczniowym, srebro i mosiądz, 50 x 19 mm, emalia, zapięcie na agrafkę, na agrafce imiennik E i mocno zatarta punc.. |
1 500 zł | |
1037 | znaczek Towarzystwa Gimnastycznego Sokół - IV”, 1906, brąz srebrzony 37 x 32 mm, emalia |
II+ EF+ |
500 zł | |
1038 | odznaka pamiątkowa na agrafkę Towarzystwa Cyklistów w Warszawie, mosiądz 40 mm, emalia, wyjątkowe wykonanie, pięknie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
500 zł 2 000 zł
1039 | odznaka korporacyjna Związku Floriańskiego, brąz 46 x 47 mm, podkładka z materiału, nakrętka sygnowana K. DREWNICKI / GRAWER / WARSZAWA |
I- UNC- |
250 zł 200 zł
1040 | Związek Floriański, złota odznaka Za Gorliwość, biały metal złocony 43 x 28.5 mm, emalia |
I UNC |
500 zł 800 zł