Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
146 Księstwo Legnickie / Wacław I 1342-1364
goldgulden, Aw: Lilia, wokoło WENCES L DVX P, Rw: Św. Jan z berłem na wprost, S IOHA NNES B, orzełek z głową w prawo, złoto 3.51 g, Fbg 168, rzadki
8 000 zł
147 Księstwo Oświęcimskie / Wacław I i Jan IV 1433/4- 1457
halerz 1445-53, Oświęcim, Aw: Wieża, po bokach O - S, Rw: Orzeł na wprost z głową w lewo, srebro 0.42 g, Fbg 488, Paszk. Górnośl. 76, ciemna patyna
500 zł
480 zł
148 Księstwo Raciborskie / Jan II Żelazny 1382-1424
halerz XIV/XV w., Aw: Herb miasta Raciborza- Pół-orzeł pół-koło, Rw: Dwupolowa tarcza herbowa z kratownicą w prawym polu, srebro 0.38 g, Fgb nie notuje, Piotr Kalinow..
800 zł
2 400 zł