Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  ŚREDNIOWIECZE
146 Księstwo Legnickie / Wacław I 1342-1364
goldgulden, Aw: Lilia, wokoło WENCES L DVX P, Rw: Św. Jan z berłem na wprost, S IOHA NNES B, orzełek z głową w prawo, złoto 3.51 g, Fbg 168, rzadki
8 000 zł
147 Księstwo Oświęcimskie / Wacław I i Jan IV 1433/4- 1457
halerz 1445-53, Oświęcim, Aw: Wieża, po bokach O - S, Rw: Orzeł na wprost z głową w lewo, srebro 0.42 g, Fbg 488, Paszk. Górnośl. 76, ciemna patyna
500 zł
480 zł
148 Księstwo Raciborskie / Jan II Żelazny 1382-1424
halerz XIV/XV w., Aw: Herb miasta Raciborza- Pół-orzeł pół-koło, Rw: Dwupolowa tarcza herbowa z kratownicą w prawym polu, srebro 0.38 g, Fgb nie notuje, Piotr Kalinow..
800 zł
2 400 zł
149 WĘGRY / Władysław I 1077-1095
denar, Aw: Głowa króla na wprost, LADISLAVS REX, Rw: Krzyż, w polach kulki, napis, srebro 0.65 g, Huszár 23, rzadki
300 zł
340 zł
150 ZAKON KRZYŻACKI / Winrych von Kniprode 1351-1382
szeląg, Aw: Tarcza wielkiego mistrza, MAGST WVNRICS PRIMS, Rw: Tarcza zakonna, MONETA DNORVM PRVCI, srebro 1.66 g, Voss. 133
200 zł
240 zł
151 ZAKON KRZYŻACKI / Paweł von Rusdorf 1422-1440
obol dla Banatu (krainy na nizinie węgierskiej, podzielonej dziś między trzy kraje: Rumunię, Serbię i Węgry), Aw: Postać mistrza zakonnego na wprost, Rw: Tarcza z krz..
200 zł
360 zł
152 ZAKON KRZYŻACKI / Martin Truchsess von Wetzhausen 1477-1489
szeląg, Aw: Tarcza wielkiego mistrza, MAGIST MARTINV P, Rw: Tarcza zakonna, M MONETA DNORVM P, srebro 1.25 g, Voss. 1006- podobny, ale bez dwukropków, Neumann 29a
III+/II-
VF+/EF-
300 zł
320 zł
153 ZAKON KRZYŻACKI / Jan von Tiefen 1489-1497
grosz, Aw: Tarcza wielkiego mistrza, MAGS-T IOHN-S DE T-HENI, Rw: Tarcza zakonna, MONE-TADN-ORVM-PRVS, srebro 1.29 g, Voss. 1116-1119, rzadki, nienotowany wariant z o..
600 zł
750 zł