Aukcja nr 51

USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 4.270 | data: 09-06-2012
Jesteś w: A51
721 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Leopold I 1658-1705
talar 1695, Brzeg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło, srebro 28.23 g, F.u.S. 733, Herinek 709, minimalna wada blachy, delikatna ..
6 000 zł
5 000 zł
722 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Leopold I 1658-1705
talar 1702, Opole, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło, srebro 28.15 g, F.u.S. 717, Herinek 707, patyna
6 000 zł
5 000 zł
723 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Leopold I 1658-1705
3 krajcary 1667, Wrocław, F.u.S. 458, Herinek 1535
125 zł
724 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Leopold I 1658-1705
3 krajcary 1668, Wrocław, F.u.S. 461, Herinek 1537
150 zł
725 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Karol VI 1711-1740
dukat 1740, Wrocław, Popiersie w prawo, napis wokoło, Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło, złoto 3.45 g, F.u.S. 928, Herinek 138
III/III+
VF/VF+
3 000 zł
2 400 zł
726 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Karol VI 1711-1740
talar 1713, Wrocław, Popiersie w prawo, napis wokoło, Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło, srebro 28.68 g, F.u.S. 836, Herinek 401, patyna
2 000 zł
3 300 zł
727 ŚLĄSK pod panowaniem austriackim / Karol VI 1711-1740
talar 1717, Wrocław, Popiersie w prawo, napis wokoło, Rw: Orzeł cesarski i napis wokoło, srebro 28.68 g, F.u.S. 856, Herinek 405, patyna
2 000 zł
3 300 zł
728 ŚLĄSK pod panowaniem pruskim / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840
18 krajcarów 1808, Kłodzko, F.u.S. 1305, Neumann 42, rzadkie, patyna
300 zł
550 zł
729 TREWIR - arcybiskupstwo / Klemens Wacław 1768-1803
talar 1773, Günzburg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.93 g, Schnee 1135, Dav. 2835, ładny egzemplarz
III+/II-
VF+/EF-
2 000 zł
1 650 zł
730 dwuzłotówka 1766, Warszawa, z puncą CB (w ligaturze na okrągłej tarczy) odciśniętą pod popiersiem króla. Sikorski nie notuje puncy CB odciśniętej na dwuzłotówce. Bard.. II+
800 zł
950 zł
731 Stara Wieś i Hermanowice, żeton o nominale 5, wieś i folwark w powiecie Tomaszów Lubelski, własność Adolfa Rakowskiego, brąz 23 mm, Sikorski - Monety zastępcze i żeto.. II
400 zł
500 zł
732 Wilno, żeton piwny (Bier Marke) 1917, Lewin, mosiądz 20.5 mm II-
150 zł
650 zł
733 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
5 złotych polskich 8.06.1794, seria N.F.1, numeracja 33332, widoczny firmowy znak wodny, Miłczak A1a2, Lucow 7 (R4), po konserwacji
Certyfikat
IV
F
2 000 zł
1 800 zł
734 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
10 złotych polskich 8.06.1794, seria D, numeracja 31010, Miłczak A2, Lucow 21 (R2), ładnie zachowane
Certyfikat
II/II-
EF/EF-
3 500 zł
3 100 zł
735 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
25 złotych polskich 8.06.1794, seria D, numeracja 32604, widoczny fragment firmowego znaku wodnego, Miłczak A3, Lucow 27d (R2)
Certyfikat
2 500 zł
2 000 zł
736 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
50 złotych polskich 8.06.1794, seria D, numeracja 32938, widoczny fragment napisu firmowego \Zoonen, Miłczak A4
3 000 zł
3 100 zł
737 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
100 złotych polskich 8.06.1794, seria B, numeracja 13374, widoczny firmowy znak wodny, Miłczak A5, Lucow 34b (R5), rzadki nawet w tym stanie zachowania
Certyfikat
IV/V
F/VG
2 000 zł
1 600 zł
738 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
5 groszy miedziane 13.08.1794, bez oznaczenia serii i numeracji, Miłczak A8a, Lucow 38 (R1), bardzo wyraźny, mocno nasycony farbą druk, ze znakiem wodnym
1 000 zł
800 zł
739 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
5 groszy miedziane 13.08.1794, bez oznaczenia serii i numeracji, strona główna i odwrotna na oddzielnych papierach ze znakami wodnymi, Miłczak A8a, Lucow - nie notuje..
II/III
EF/VF
1 000 zł
740 POLSKA / Insurekcja Kościuszkowska 1794
papier ze znakiem zabezpieczającym do bankotów 10 groszy miedziane 13.08.1794, bez nadruku, bez oznaczenia serii i numeracji, Miłczak - nie notuje, patrz A9, Lucow 41..
Certyfikat
500 zł