Aukcja nr 51
USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 4.270 | data: 09-06-2012
Jesteś w:
A51
41 | BIZANCJUM / Konstans II 641-668 solidus 651-654, Konstantynopol, Aw: Popiersie na wprost, dN CONSTANTINЧS PP AVC, Rw: Krzyż na czterostopniowej podstawie, VICTORIA AVςЧ Δ, w odcinku CONOB, złoto 4.3.. |
II+ EF+ |
1 750 zł 1 550 zł
42 | BIZANCJUM / Konstans II i Konstantyn IV 641-668 solidus 654-659, Konstantynopol, Aw: Popiersia cesarzy na wprost, dN CONSTANTINЧS C CONSTANTIN, Rw: Krzyż na czterostopniowej podstawie, VICTORIA AVςЧ E, w odcinku CO.. |
I- UNC- |
2 500 zł | |
43 | ARMENIA / Lewon I 1198-1219 tram, Aw: Król siedzący na wprost, wokoło legenda, Rw: Dwa lwy odwrócone plecami do siebie, pomiędzy nimi krzyż, srebro 2.88 g, Nercessian 282 |
250 zł 250 zł
44 | CZECHY / Jaromir 1003-1034 denar, Praga, srebro 1.33 g, Cach 233, Smerda 98a, pęknięty |
1 500 zł 2 800 zł
45 | CZECHY / Wratysław II 1061-1086-1092 denar, srebro 0.72 g, Cach 346, Smerda 158, piękny |
I UNC |
250 zł 420 zł
46 | Morawy (?) / Wacław II 1278-1305 brakteat średni, koniec XIII w., Pierścień przedzielony na pół dwiema liniami, na każdej połówce promieniste kreski łączące z wałem otokowym, srebro 0.36 g, brak anal.. |
III VF |
700 zł | |
47 | CZECHY / Jan Luksemburski 1310-1346 grosz praski, srebro 3.78 g, Smolik 1, piękny egzemplarz, patyna |
150 zł 460 zł
48 | CZECHY / Jan Luksemburski 1310-1346 parwus, srebro 0.45 g, Haskova 76.var, Smolik 2, patyna |
125 zł 220 zł
49 | FRANCJA / Karol Łysy 834-877 denar, Bourges, Aw: Krzyż, wokoło CARLVS IMP AVG, Rw: Monogram karoliński, wokoło BITVRICES CIVIT, srebro 1.68 g, M.-G. 1479, Depeyrot 189 |
II- EF- |
500 zł 600 zł
50 | Normandia / Ryszard I 943-966 denar, Rouen, Aw: Krzyż, w polach kulki, RICARDVSI, Rw: Świątynia z krzyżem św. Andrzeja pośrodku, ROTOMAGVS, srebro 1.23 g, Duplessy 16, P.d.A. - |
600 zł 500 zł
51 | FRANCJA / Filip IV 1285-1314 grosz turoński, Aw: Krzyż, + PhILIPPVS REX / + BNDICTV ..., Rw: Uproszczony rysunek kościoła, TVRONVS CIVIS, otok z lilii, srebro 4.03 g, patyna |
300 zł 540 zł
52 | LITWA / Władysław Jagiełło 1377-1434 denar litewski ok. 1387-1392, Aw: Tarcza z herbem Jagiełły, Rw: Jeździec w prawo, srebro 0.34 g, Ivanauskas 5J, rzadki |
1 000 zł 1 250 zł
53 | LITWA / Witold 1392-1430 denar, Aw: Kolumny Gedymina z kropką wewnątrz, Rw: Grot włóczni z krzyżem po prawej, srebro 0.20 g, Ivanauskas 11V3-2, ciekawsza odmiana z kropką wewnątrz kolumn |
II- EF- |
300 zł 300 zł
54 | LITWA / Witold 1392-1430 denar, Aw: Kolumny Gedymina, Rw: Grot włóczni z krzyżem z prawej, srebro 0.26 g, Ivanauskas 11V, ciekawsza odmiana z długą włócznią |
II- EF- |
300 zł 280 zł
55 | LITWA / Kazimierz Jagiellończyk 1440-1492 denar, Aw: Kolumny Gedymina, wewnątrz gotycka litera K, Rw: Jeździec w prawo, srebro 0.38 g, Ivanauskas 1K |
III VF |
500 zł 650 zł
56 | Bawaria (?) / Henryk I 948-955 (?) naśladownictwo słowiańskie denara typu ratyzbońskiego, Aw: Krzyż, w polach kulki, wokoło napis, Rw: Kościół, w nim litery .IC (prawdopodobnie SIC), srebro 1.49 g, Hah.. |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
57 | Dortmund / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Głowa z kulkami w lewo, wokoło HENRICVS REX, Rw: Krzyż, w polach kulki, wokoło THROTMONA, srebro 1.25 g, Dbg. 747, gięty |
III VF |
500 zł 400 zł
58 | NIEMCY / Kolonia- miasto goldgulden bez daty, ok. 1474-1480, Aw: Chrystus na tronie nad herbem miasta, MO CIVIT-AT COLON, Rw: Jabłko królewskie w rozecie, IASPAR MELCHIOR BALTHAS, złoto 3.24 .. |
III VF |
2 000 zł 1 900 zł
59 | Lotaryngia / Remiremont ? anonimowy denar XI w., Aw: Krzyż, w polu kulki, wokoło słabo czytelny napis, Rw: Monogram karoliński, wokoło imitacja napisu, srebro 1.48 g, Dbg. 1153, gięty |
III VF |
500 zł 400 zł
60 | Saksonia / Otto III i Adelajda 983-1002 denar, Goslar, Aw: Krzyż, w polu O-D-D-O, wokoło + DI GRIA + REX, Rw: Kościół, wokoło + ATEAHLHT, srebro 1.54 g, Hatz typ III, Dbg. 1167 |
200 zł 160 zł