Aukcja nr 51
USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 4.270 | data: 09-06-2012
1063 | Pamięci Jana Matejki, -medalion sygnowany W. Trojanowski, Scena alegoryczna przedstawiająca klęczącego geniusza malarstwa przed kobietą symbolizyjącą historię, poniże.. |
II- EF- |
750 zł 950 zł
1064 | Plakieta autorstwa H. Glicensteina 1903 r., -Popiersie staruszki lekko w prawo ze splecionymi dłońmi pod brodą, sygnowana H. Glicenstein oraz małymi literkami BR. ŁO.. |
II+ EF+ |
25 000 zł | |
1065 | por. Bertold Merwin -plakieta autorstwa Jana Raszki z 1916 r.; Popiersie Merwina (właściwie Baruch Menkes) w lewo, w dolnym lewym rogu napis MERWIM / POR. LP / JR. / .. |
II- EF- |
1 000 zł 800 zł
1066 | gen. Stanisław Puchalski -medalion autorstwa Jana Raszki z 1916 r.; Popiersie generała w prawo i napis wokoło GEN. ST. PUCHALSKI KOMENDANT LEGIONÓW POLSKICH 1916, brą.. |
II- EF- |
1 000 zł | |
1067 | gen. Józef Haller -plakieta autorstwa Kazimierza Chodzinskiego (Chudzińskiego); Popiersie generała w prawo powyżej w lewym górnym rogu wklęsły napis Generał Broni / J.. |
1 000 zł 1 500 zł
1068 | Plebiscyt na Górnym Śląsku i III Powstanie Śląskie -plakieta autorstwa Jana Małety z 1922 r, Scena powitania żołnierzy polskich przez powstańców i data 1922, u góry d.. |
750 zł 760 zł
1069 | Matka Boska Częstochowska - plakieta Mennicy w Warszawie, niesygnowana, autorstwa S.R. Koźbielewskiego 1926 r.; Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i napis KRÓLOWO KO.. |
I UNC |
750 zł 600 zł
1070 | Józef Piłsudski -plakieta Mennicy w Warszawie autorstwa J. Aumillera 1931 r.; Głowa marszałka w lewo umieszczona w medalionie, poniżej napis w 18 wierszach WSKRZESICI.. |
I/I- UNC/UNC- |
600 zł 480 zł
1071 | Edward Śmigły-Rydz -plakieta Mennicy w Warszawie autorstwa J. Aumillera 1936 r.; Popiersie marszałka w lewo niżej napis EDWARD ŚMIGŁY-RYDZ / MARSZAŁEK POLSKI, brąz la.. |
6 000 zł 7 200 zł
1072 | PFWG (Państwowa Fabryka Wyrobów Galwanicznych), \Pierwszy odlew 3. luty 1937 r.\" - plakieta autorstwa (prawdopodobnie) Wojciecha Jastrzębowskiego |
1 000 zł 1 050 zł