Aukcja nr 45
USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
840 | POLSKA medalik z uszkiem niesygnowany wybity w 1898 r,. Aw: Popiersie poety i napis ADAM MICKIEWICZ, Rw: pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie i napis WARSZAWA 1798 1898, brą.. |
II+ EF+ |
125 zł | |
841 | POLSKA Galicja -medal sygnowany J. TAUTENHAYN za zasługi dla rolnictwa, Aw: Popiersie cesarza Franciszka Józefa w prawo i napis: FRANCISCVS JOSEPHVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR.. |
I- UNC- |
200 zł 260 zł
842 | POLSKA Fryderyk Chopin- medal autorstwa Wacława Szymanowskiego 1899 r., Aw: Głowa w prawo i napis F F CHOPIN - *22 II 1810 + 17 X 1849, Rw: Lira na tle nut, skośnie gałązka .. |
II+ EF+ |
250 zł 200 zł
843 | POLSKA Odsłonięcie pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie, niesygnowany medalik z uszkiem wybity w 1904 r., mosiądz 25 mm, Strzałkowski 52 (RR), rzadki |
II- EF- |
150 zł | |
844 | POLSKA 1100-lecie założenie Cieszyna- medal sygnowany J. RASZKA i L.CHR.LAUER NUERNBERG, Aw: Panorama miasta, na górze tarcza z herbem rozdziela daty 810 - 1910, poniżej nap.. |
II- EF- |
250 zł | |
845 | POLSKA Piotr Skarga 300 rocznica śmierci- medal autorstwa Witolda Bielińskiego 1912 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy CHLUBIE NARODU DOBROCZYŃCY UB.. |
I UNC |
200 zł 440 zł
846 | POLSKA medal Czerwonego Krzyża- Przemyśl 1914-1915, sygnowany Drobil, Aw: Żołnierz na tle poległych i napis w polu: PRZEMYŚL i Drobil., Rw: Napis poziomy w sześciu wierszach.. |
150 zł 120 zł
847 | POLSKA medal sygnowany J. Knedler wybity w 1915 r. upamiętniający zniszczenie Mostu Poniatowskiego przez wojska rosyjskie, Aw: Syrena i napisy, Rw: Widok zburzonego mostu i .. |
II+ EF+ |
150 zł 140 zł
848 | POLSKA Poległym na polu chwały- medal sygnowany LEWANDOWSKI 1915 / LEWANDOWSKI 1916, Aw: Symboliczna postać wojownika greckiego składająca wianek na piersi poległego legioni.. |
300 zł 380 zł
849 | POLSKA Śmierć Henryka Sienkiewicza- medal sygnowany W.WIŚNIEWSKI, Aw: W otoku napis HENRYK SIENKIEWICZ poniżej * 1846 / + 15 LISTOP. 1916 / W VEVEY / ZGASŁ, NIM NOWE / A UPR.. |
I- UNC- |
200 zł 160 zł
850 | POLSKA Śmierć Henryka Sienkiewicza- medal sygnowany W.WIŚNIEWSKI, Aw: W otoku napis HENRYK SIENKIEWICZ poniżej * 1846 / + 15 LISTOP. 1916 / W VEVEY / ZGASŁ, NIM NOWE / A UPR.. |
150 zł 260 zł
851 | POLSKA Janina Korolewicz Wajdowa 1917, jednostronny medal sygnowany RASZKA, brąz 30 mm, Strzałkowski 398 (RR) |
200 zł | |
852 | POLSKA Tadeusz Kościuszko- medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis w otok.. |
250 zł | |
853 | POLSKA Józef Piłsudski wskrzesiciel Wojska Polskiego, medal sygnowany H.B. (Henryk Hertz-Barwiński), Aw: Popiersie Piłsudskiego i napis WSKRZESICIEL - WOJSKA POLSK., Rw: Nap.. |
II+ EF+ |
750 zł 2 800 zł
854 | POLSKA Odzyskanie Litwy Środkowej 1919- medal sygnowany LEWANDOWSKI FECIT 1919 IX, Aw: Św. Jerzy walczący ze smokiem i napis w otoku MIŃSK WILNO 1919..., Rw: Obraz M.B.Ostro.. |
I- UNC- |
400 zł 600 zł
855 | POLSKA Odzyskanie Litwy Środkowej 1919- medal sygnowany LEWANDOWSKI FECIT 1919 IX, Aw: Św. Jerzy walczący ze smokiem i napis w otoku MIŃSK WILNO 1919..., Rw: Obraz M.B.Ostro.. |
I- UNC- |
400 zł 850 zł
856 | POLSKA POLEGŁYM CZEŚĆ- medal autorstwa Mieczysława Lubelskiego 1920 r, Aw: Napis POLEGŁYM CZEŚĆ, powyżej orzeł z Krzyżem Virtuti Militari, poniżej hełm złożony na gałązkach,.. |
II+ EF+ |
300 zł | |
857 | POLSKA medal na otwarcie Fabryki Philipsa w Warszawie, 1923 r., na awersie sygnatura J.KNEDLER, Aw: Dwie dłonie w uścisku, poniżej herby Holandii i Polski, w otoku napis POL.. |
750 zł 600 zł
858 | POLSKA medal na 900 Rocznicę Koronacji Bolesława Chrobrego autorstwa J. Wysockiego 1924 r, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI, Rw: Polonia st.. |
II+ EF+ |
400 zł 400 zł
859 | POLSKA medal na 900. Rocznicę Koronacji Bolesława Chrobrego autorstwa J. Wysockiego 1924 r, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI, Rw: Polonia s.. |
I- UNC- |
150 zł |