Aukcja nr 45
USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
555 | KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Krystian Wołowski 1654-1672 talar 1671, Brzeg, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Orzeł dolnośląski i napis, odmiana z literami GFH / CBS, 28.64 g, F.u.S. 1940, Dav. 7741, ładnie zachowany egzem.. |
14 000 zł 15 000 zł
556 | KSIĘSTWO OPAWSKIE / Karol von Liechtenstein 1614-1627 3 krajcary 1614, F.u.S. 3132, patyna |
II- EF- |
250 zł 260 zł
557 | KSIĘSTWO OPAWSKIE / Karol Euzebiusz 1627-1684 1 krajcar 1629, F.u.S. 3169, delikatna patyna |
150 zł 220 zł
558 | ŚLĄSK / STANY ŚLĄSKIE 24 krajcary 1623, Wrocław, moneta z popiersiem Ferdynanda II wybijana od lutego do lipca 1623 r, po bokach Orła cesarskigo litery H-T, Ejzenhart I.1(R2) (ten egzempla.. |
1 000 zł 1 900 zł
559 | miasto / Ferdynand I 1527-1564 talar 1544, Wrocław, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Lew czeski i napis, 28.63 g, F.u.S. 3413, Dav. 8993, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
6 000 zł 7 000 zł
560 | miasto / Ferdynand II 1619-1637 talar 1622, Wrocław, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 34.79 g, F.u.S. 3479, Dav. 3156, patyna |
III VF |
10 000 zł 8 000 zł
561 | Karol I 1511 / 1536 dukat 1522, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.49 g, F.u.S. 2068 rzadki, patyna |
5 000 zł 6 500 zł
562 | Karol I 1511 / 1536 dukat 1532, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.51 g, F.u.S. 2079, lekko gięty, rzadki |
7 500 zł | |
563 | OLEŚNICKIE / Joachim Ząbkowicki, Henryk II Bierutowski, Jan Oleśnicki i Jerzy III Ziębicki 1536-1548 dukat 1542, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Postać św. Krzysztofa i napis, złoto 3.55 g, F.u.S. 2089, wyśmienity stan zachowania, rzadki |
I/I- UNC/UNC- |
12 500 zł 28 000 zł
564 | OLEŚNICKIE / Karol II 1587-1617 talar 1611, Oleśnica, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 28.68 g, F.u.S. 2156, Dav. 7089 ładna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
6 000 zł 7 500 zł
565 | OLEŚNICKIE / Karol II 1587-1617 zestaw 3 krajcarówek: 1614 (odmiana bez liter HT) i 1615, Oleśnica, F.u.S. 2193 i 2201, razem 2 sztuki |
II- EF- |
200 zł 160 zł
566 | OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639 4 dukaty 1620, Oleśnica, Aw: Półpostać Henryka Wacława i napis wokoło, Rw: Półpostać Karola Fryderyka i napis wokoło, złoto 13.78 g, F.u.S. 2224, drobne uszkodzenie t.. |
II- EF- |
40 000 zł | |
567 | OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639 talar 1620, Oleśnica, Aw: Popiersie Henryka Wacława i napis, Rw: Popiersie Karola Fryderyka i napis, 28.12 g, F.u.S. 2228, Dav. 7096, patyna |
5 000 zł 5 000 zł
568 | OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639 talar 1620, Oleśnica, Aw: Popiersia Henryka i Karola i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, 28.24 g, F.u.S. 2229, Dav. 7718, patyna |
III- VF- |
3 000 zł | |
569 | pod panowaniem Habsburgów / Ferdynand II 1619-1637 talar 1627, Wrocław, Aw: Popiersie Ferdynanda w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, 29.04 g, F.u.S. 213, Dav. 3156, rzadki |
II- EF- |
6 000 zł 7 000 zł
570 | pod panowaniem Habsburgów / Ferdynand II 1619-1637 talar 1632, Wrocław, Aw: Popiersie Ferdynanda w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, odmiana bez litery W, 28.62 g, F.u.S. 239, Dav. 3161, patyna, rzadki |
II- EF- |
6 000 zł 5 500 zł
571 | pod panowaniem Habsburgów / Karol VI 1711-1740 talar 1717, Wrocław, Aw: Popiersie Karola w prawo i napis, Rw: Orzeł cesarski i napis, F.u.S. 856, Dav. 1092 |
III VF |
1 250 zł 1 400 zł
572 | pod panowaniem Habsburgów / Karol VI 1711-1740 VI krajcarów 1715, Wrocław, nominał pod Orłem cesarskim, F.u.S. 848 |
II- EF- |
150 zł | |
573 | pod panowaniem Habsburgów / Karol VI 1711-1740 3 krajcary 1732, Wrocław, F.u.S. 925, ładnie zachowany egzemplarz, delikatna patyna |
I- UNC- |
125 zł 360 zł
574 | pod panowaniem pruskim / Fryderyk II 1740-1786 18 krajcarów 1753, Wrocław, Olding 293.a, F.u.S. 1017, lustro mennicze, rzadki |
I- UNC- |
1 000 zł 1 100 zł