Aukcja 45 / 822

USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
Jesteś w: A45  MEDALE  POLSKA

Władysław IV- medal zaślubinowy z Ludwiką Marią, autorstwa Jan Höhna sen. wybity w Gdańsku w 1646 r., Aw: Król i królowa siedzący na tle ozdobnego baldachimu, u góry dwa orły, napis w otoku: SISTE GRADU BELLONA.., Rw: Pod herbem Gdańska poziomy napis FATA POLO VENIUNT., w otoku: VALADISLAO IV POLONIAE.., złoto 55.12 g, 55 mm, H-Cz.17585 (R6), Racz.125, Marian Gumowski Medale Władysława IV Wazy Kraków 1939, poz 96, bardzo rzadki i piękny medal znany wyłącznie w złocie w kilku wielkich kolekcjach, lekko pofalowana powierzchnia i uszkodzenia rantu, stara patyna, z 26 aukcji WCN

Numer: 822
Opis: POLSKA. Władysław IV- medal zaślubinowy z Ludwiką Marią, autorstwa Jan Höhna sen. wybity w Gdańsku w 1646 r., Aw: Król i królowa siedzący na tle ozdobnego baldachimu, u góry dwa orły, napis w otoku: SISTE GRADU BELLONA.., Rw: Pod herbem Gdańska poziomy napis FATA POLO VENIUNT., w otoku: VALADISLAO IV POLONIAE.., złoto 55.12 g, 55 mm, H-Cz.17585 (R6), Racz.125, Marian Gumowski Medale Władysława IV Wazy Kraków 1939, poz 96, bardzo rzadki i piękny medal znany wyłącznie w złocie w kilku wielkich kolekcjach, lekko pofalowana powierzchnia i uszkodzenia rantu, stara patyna, z 26 aukcji WCN
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 26-02-2011
Cena szacunkowa: 100 000 zł
Cena wywoławcza: 80 000 zł
Cena wylicytowana: 132 000 zł
Ilość odsłon: 2624