Aukcja nr 44

USD/PLN: 2.860 | EUR/PLN: 3.920 | data: 13-11-2010
Jesteś w: A44  MONETY ZAGRANICZNE
1172 Prusy / Fryderyk III 1688-1701 - jako książe
ort 1698 / SD, Królewiec, v. Schrötter 736, Neumann 12.28
250 zł
200 zł
1173 Prusy / Fryderyk II 1740-1786
1/3 talara 1771/B, Wrocław, Olding 89, v. Schrötter 548, bardzo ładne
500 zł
400 zł
1174 Prusy / Fryderyk Wilhelm IV 1840-1861
odważnik 1 korony 1857, Aw: Wieniec z liści dębowych, wewnątrz dwie punce: orzeł pruski oraz N.E.C., Rw: Napis poziomo NORMAL / GEWICHT / FÜR / 1 KRONE / 1857, na obr..
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
320 zł
1175 Prusy / Wilhelm I 1861-1888
talar zwycięstwa 1871, Thun 272, Neumann 11, Dav. 785, piękna patyna
I/I-
UNC/UNC-
200 zł
260 zł
1176 Saksonia / Jan Fryderyk 1552-1554
talar 1552, Saalfeld, Dav. 9748, Koppe 238, Merseb. 2897, Schnee 144, bardzo rzadki, nierówna patyna
5 000 zł
4 000 zł
1177 Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656
talar 1642 / CR , Drezno, Dav. 7612, Clauss-Kahnt 169, Merseb. -, Schnee 879, moneta w pudełku NGC z certyfikatem AU 58, pięknie zachowany rewers
1 500 zł
1 750 zł
1178 Saksonia / Jan 1854-1873
talar zwycięstwa 1871 / B, Drezno, Dav. 898, Kahnt 473, Thun 351, patyna, pięknie zachowany
250 zł
360 zł
1179 Badenia / Fryderyk I 1856-1907
5 marek 1906, wybite z okazji 50-lecia zaślubin księcia z Luizą, J. 35, rzadkie
400 zł
320 zł
1180 Prusy / Wilhelm II 1888-1918
3 marki 1913 / A, Berlin, wybite z okazji 100-lecia uniwersytetu we Wrocławiu, J. 108, ładnie zachowane, patyna
200 zł
200 zł
1181 NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA
5 marek 1932 / A, Berlin, wybite z okazji 100-lecia śmierci Johanna Wolfganga Goethego, J. 351, bardzo rzadkie, patyna
6 500 zł
1182 ROSJA / Anna 1730-1740
rubel 1733, Kadaszewski Dwor, odmiana bez broszki na piersi, napis \ВСЕРОСИСКАЯ:, Diakov 7
I-/II+
UNC-/EF+
4 000 zł
7 000 zł
1183 ROSJA / Elżbieta 1741-1762
2 ruble 1756, Krasny Dwor, odmiana \ВСЕРОС:, złoto 3.23 g
3 500 zł
5 400 zł
1184 Elżbieta 1741-1762 / emisja dla Prus
6 groszy 1760 lub 1761, Królewiec, trzy loki na ramieniu carycy, nieczytelna data, justowane
500 zł
660 zł
1185 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
10 rubli 1770 / СПБ - TI, Petersburg, złoto 13.06 g, Diakov 240 (R2), Bitkin 23 (R1), drobne rysy, rzadkie
25 000 zł
83 000 zł
1186 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
5 rubli 1782 / СПБ, Petersburg, złoto 6.41 g, Diakov 435 (R1), Bitkin 80 (R)
7 500 zł
9 000 zł
1187 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
rubel 1792 / СПБ - TI / ЯА, Petersburg, Diakov 699 (R1), Bitkin 257, ładnie zachowany, patyna
1 500 zł
3 000 zł
1188 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
5 kopiejek 1791 / KM, Suzun, Diakov 685, Brekke 289, Bitkin 804, ładna patyna
250 zł
420 zł
1189 ROSJA / Katarzyna II 1762-1796
5 kopiejek 1794/3 / AM, Anninsk, Diakov 771, Brekke 303, Bitkin 864, wysoki relief, pięknie zachowane jak na ten typ monety, bardzo rzadki wariant z przerobioną datą ..
300 zł
240 zł
1190 Katarzyna II 1762-1796 / emisja dla Syberii
10 kopiejek 1781 / KM, Suzun, Diakov 1116, Brekke 531, Bitkin 1046 (R)
III+/II-
VF+/EF-
600 zł
1191 Katarzyna II 1762-1796 / emisja dla Syberii
5 kopiejek 1777 / KM, Suzun, Diakov 1074, Brekke 480, Bitkin 1080, ładna patyna
III+/II-
VF+/EF-
400 zł
320 zł