Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  ŚREDNIOWIECZE
133 POMORZE ZACHODNIE
Stargard- miasto, denar II połowa XV w, Aw: Szeroka sześcioramienna gwiazda z kulką w środkowym kółku, oraz kulkami między ramionami, Rw: Gryf w lewo, 0.26 g, Dbg 243..
150 zł
134 POMORZE ZACHODNIE
Stargard- miasto, denar II połowa XV w, Aw: Szeroka sześcioramienna gwiazda z kulką w środkowym kółku, oraz kulkami między ramionami, Rw: Gryf w lewo, 0.33 g, Dbg 243..
125 zł
135 POMORZE ZACHODNIE
Stargard- miasto, denar II połowa XV w, Aw: Długi krzyż, w polach gwiazdy z kółkami, Rw: Gryf w lewo, w polu kółka, 0.51 g, Dbg 245c, patyna
300 zł
280 zł
136 POMORZE ZACHODNIE
Szczecin- miasto, denar XV w, Aw: Ukoronowana głowa gryfa w lewo, Rw: Gryf w lewo, 0.26 g, Dbg 253
150 zł
120 zł
137 POMORZE ZACHODNIE
Szczecin- miasto, brakteat XIV w, Ukoronowana głowa gryfa w lewo, za nią gwiazda, 0.30 g, Dbg 256, patyna
400 zł
360 zł
138 POMORZE ZACHODNIE
Strzałów /Stralsund/, brakteat XIV w, Gotycka litera S w obwódce promienistej, 0.30 g, Dbg 277
200 zł
280 zł
139 POMORZE ZACHODNIE
Strzałów /Stralsund/, brakteat XV w, Chorągiew w prawo, na fladze krzyż, na drzewcu po lewej krzyż, 0.18 g, Dbg 282 (ale obwódka bez promieni), rzadki
300 zł
240 zł
140 POMORZE ZACHODNIE
Uznam- miasto /Usedom/, denar po 1350, Aw: Hełm z piórami w lewo, Rw: Gryf w lewo, 0.24 g, Dbg 319
125 zł
140 zł
141 POMORZE ZACHODNIE
Wolin- miasto, denar pocz. XV w, Aw: Pół gwiazda - pół lilia, Rw: Gryf ?, 0.18 g, Dbg 328, patyna
150 zł
142 POMORZE ZACHODNIE
Księstwo Słupskie, Eryk I Pomorski 1449-1459, denar, Darłowo?, Aw: Gryf w lewo, Rw: Krzyż na tle kółka, w polach pomiędzy ramionami gotyckie litery E, 0.36 g, Dbg 341
300 zł
240 zł
143 POMORZE ZACHODNIE
Księstwo Wołogoskie ?, Bogusław X 1474-1523, brakteat, Gryf z trzema piórami kroczący w lewo, 0.20 g, Dbg 370a, patyna, pęknięcia
300 zł
260 zł
144 POMORZE ZACHODNIE
Księstwo Wołogoskie ?, Bogusław X 1474-1523, brakteat, Gryf z trzema piórami kroczący w lewo, 0.23 g, Dbg 370a, patyna
500 zł
420 zł
145 POMORZE ZACHODNIE
Strzałów /Stralsund/, grosz 1504, Aw: Strzała, Rw: Krzyż, w polu półksiężyc w rozetą, 1.23 g, Dbg 287, bardzo ładny
400 zł
420 zł
146 POMORZE ZACHODNIE
Nieokreślone mennictwo pomorskie, brakteat II połowa XIV w lub początek XV w, Dwa haki, w tym jeden do góry nogami, w obwódce promienistej, 0.14 g, Dbg -, bardzo rzad..
400 zł
147 POMORZE ZACHODNIE
Gardziec /Gartz/ ?, brakteat XV w, Równoramienny krzyż z półkolami pomiędzy ramionami, w środku kółko, w obwódce promienistej, 0.10 g, Dbg 111 (podobny, ale bez półko..
300 zł
148 POMORZE ZACHODNIE
Strzałów /Stralsund/, brakteat po 1260, Chorągiew i lilia na tęczy, pod którą głowa w koronie ?, 0.42 g, Dbg -, Fund Karrin 3, bardzo rzadka moneta znana jedynie z je..
1 000 zł
800 zł
149 ŚLĄSK
Księstwo Opolskie, Bernard ok. 1400-1455 lub Mikołaj I 1439-1476, brakteat miasta Opola, Pół krzyż - pół orzeł, 0.26 g, Fbg. 485
125 zł
150 zł
150 ŚLĄSK
Świdnica- miasto, brakteat XV w., Głowa dzika w prawo, 0.20 g, Fbg. 358
200 zł
160 zł
151 ŚLĄSK
Świdnica- miasto, brakteat XV w., Głowa dzika w prawo, nad nią kropka, 0.17 g, Fbg. 358 (ale nie notowany z kropką), patyna
350 zł
300 zł
152 ŚLĄSK
Księstwo Ziębickie, Henryk, Bernard i Bolko II 1301-1326, kwartnik ok. 1314, Lwówek (?), Aw: Głowa na wprost, rozetki w otoku, Rw: Bawarska tarcza herbowa i napis CLI..
600 zł