Aukcja 43 / 1018

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  MEDALE  POLSKA

August III, medal z okazji stulecia Pokoju Oliwskiego z roku 1760, autorstwa Luttmera (Hannover), Aw: Widok Gdańska z fortyfikacjami na pierwszym planie, w głębi statki na morzu, w otoku napis: PACEM QUAM POST CENTUMANNOS COLIMUS... na dole herb Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, Rw: Widok klasztoru w Oliwie, u góry gałązki laurowa i palmowa i napis poziomy: AVGVSTO TERTIO REGE POL, w odcinku: OLIVA PACIFERA / III MAII MDCLX, srebro 190.89 g, 81.5 mm, H-Cz. 2935 Rl, Racz.413, ślady dwukrotnego odbicia, drobne uszkodzenia na rancie, dość ładny egzemplarz, patyna

Numer: 1018
Opis: POLSKA. August III, medal z okazji stulecia Pokoju Oliwskiego z roku 1760, autorstwa Luttmera (Hannover), Aw: Widok Gdańska z fortyfikacjami na pierwszym planie, w głębi statki na morzu, w otoku napis: PACEM QUAM POST CENTUMANNOS COLIMUS... na dole herb Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, Rw: Widok klasztoru w Oliwie, u góry gałązki laurowa i palmowa i napis poziomy: AVGVSTO TERTIO REGE POL, w odcinku: OLIVA PACIFERA / III MAII MDCLX, srebro 190.89 g, 81.5 mm, H-Cz. 2935 Rl, Racz.413, ślady dwukrotnego odbicia, drobne uszkodzenia na rancie, dość ładny egzemplarz, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Cena szacunkowa: 18 000 zł
Cena wywoławcza: 14 400 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1424