Aukcja nr 41

USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
Jesteś w: A41  ŚREDNIOWIECZE
55 POLSKA
Władysław Jagiełło 1368-1434, półgrosz koronny, Aw: Korona, bez znaków pod nią, wokoło napis, Rw: Orzeł, wokoło napis, patyna
100 zł
140 zł
56 POLSKA
Władysław Jagiełło 1368-1434, półgrosz koronny, Aw: Korona, pod nią +, wokoło napis, Rw: Orzeł, wokoło napis, dziury
100 zł
150 zł
57 POLSKA
Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492, szeląg gdański, Aw: Orzeł w tarczy i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, Gum.459, patyna
250 zł
260 zł
58 POMORZE
Barnim I Pobożny 1264-1278, denar, Aw: Popiersie księcia z mieczem i chorągwią nad murem miejskim, Rw: Głowa gryfa w lewo, wokoło napis ...NEM DVX, srebro 0.43 g, Dan..
1 500 zł
1 900 zł
59 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Trójlistny kwiat, srebro 0.62 g, Fbg. 1004, pęknięty, patyna
III-
VF-
200 zł
280 zł
60 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Lilia, srebro 0.67 g, Fbg. 1094, patyna
300 zł
320 zł
61 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Dwie ryby i kwiatek, srebro 0.52 g, Fbg. 685, patyna
III-
VF-
200 zł
260 zł
62 ŚLĄSK
Ks. Jaworskie, Henryk, Bernard i Bolko II 1301-1326, kwartnik, Lwówek, Rw: Popiersie księcia na wprost w otoku rozetkowym, Rw: Tarcza z szachownicą bawarską, wokoło n..
500 zł
480 zł
63 ŚLĄSK
Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren przed 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO - DVX SLE, Rw: Postać św. Jana, hełm i napis S IOHA - NNES B, złoto ..
20 000 zł
64 ŚLĄSK
Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren przed 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO - DVX SLE, Rw: Postać św. Jana, hełm i napis S IOHA - NNES K, złoto ..
20 000 zł
65 ŚLĄSK
Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren po 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO D - VX SWVD, Rw: Postać św. Jana, gwiazda i napis S IOHA - NNES B, zło..
35 000 zł
66 ŚLĄSK
Ks. Legnicko-Brzeskie, Wacław I Legnicki 1342-1364, floren, Legnica, Aw: Lilia i napis wokoło WENCES - L DVX P, Rw: Postać św. Jana i napis wokoło S IOHA-NNES B, złot..
10 000 zł
67 ŚLĄSK
Ks. Wrocławskie, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241, brakteat, Postać świętego w aureoli stojąca z uniesionymi dłońmi, srebro 0.16 g, Fbg. 73
500 zł
520 zł
68 WĘGRY
denar XII w., Aw: Krzyż perełkowy, w polu N-N-N-N, między nimi promieniste linie perełkowe, Rw: Krzyż, w polu pomiędzy ramionami po trzy kulki, Huszar 123, patyna
150 zł
120 zł
69 WĘGRY
Zygmunt 1387-1437, goldgulden 1404-1405, Offenbanya, Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło SIGISMVNDI D G R VNGARIE, Rw: Św. Ładysław, w poli litery M-O i napis wokoło S ..
2 500 zł
2 600 zł
70 ZAKON KRZYŻACKI
brakteat, Orzeł pruski na tle długiego krzyża, srebro 0.23 g, Waschinski 114, rzadki, patyna
200 zł
71 ZAKON KRZYŻACKI
brakteat, Tarcza krzyżacka z trzema kwiatkami, srebro 0.17 g, Waschinski 60, patyna
200 zł
72 ZAKON KRZYŻACKI
Winrych von Kniprode 1351-1382, półskojec (1 1/3 szylinga), Aw: Tarcza wielkiego mistrza w rozecie i napis MONETA DOMINORVM PRVSSIE, Rw: Krzyż kwietny w rozecie i nap..
1 500 zł
1 700 zł
73 ZAKON KRZYŻACKI
1 500 zł
2 100 zł
74 ZAKON KRZYŻACKI
Winrych von Kniprode 1351-1382, kwartnik, Aw: Tarcza wielkiego mistrza, Rw: Krzyż prosty, Vossberg 120, patyna
250 zł
240 zł