Aukcja nr 41
USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
59 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Trójlistny kwiat, srebro 0.62 g, Fbg. 1004, pęknięty, patyna |
III- VF- |
200 zł 280 zł
60 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Lilia, srebro 0.67 g, Fbg. 1094, patyna |
III VF |
300 zł 320 zł
61 | ŚLĄSK Dolny Śląsk, brakteat szeroki, 2. poł. XIII w., Dwie ryby i kwiatek, srebro 0.52 g, Fbg. 685, patyna |
III- VF- |
200 zł 260 zł
62 | ŚLĄSK Ks. Jaworskie, Henryk, Bernard i Bolko II 1301-1326, kwartnik, Lwówek, Rw: Popiersie księcia na wprost w otoku rozetkowym, Rw: Tarcza z szachownicą bawarską, wokoło n.. |
III VF |
500 zł 480 zł
63 | ŚLĄSK Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren przed 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO - DVX SLE, Rw: Postać św. Jana, hełm i napis S IOHA - NNES B, złoto .. |
I- UNC- |
20 000 zł | |
64 | ŚLĄSK Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren przed 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO - DVX SLE, Rw: Postać św. Jana, hełm i napis S IOHA - NNES K, złoto .. |
II+ EF+ |
20 000 zł | |
65 | ŚLĄSK Ks. Jaworsko-Świdnickie, Bolko II 1326-1368, floren po 1351, Świdnica, Aw: Lilia i napis BOLCO D - VX SWVD, Rw: Postać św. Jana, gwiazda i napis S IOHA - NNES B, zło.. |
35 000 zł | |
66 | ŚLĄSK Ks. Legnicko-Brzeskie, Wacław I Legnicki 1342-1364, floren, Legnica, Aw: Lilia i napis wokoło WENCES - L DVX P, Rw: Postać św. Jana i napis wokoło S IOHA-NNES B, złot.. |
10 000 zł | |
67 | ŚLĄSK Ks. Wrocławskie, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241, brakteat, Postać świętego w aureoli stojąca z uniesionymi dłońmi, srebro 0.16 g, Fbg. 73 |
500 zł 520 zł