Aukcja nr 40
USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.390 | data: 23-05-2009
1044 | POLSKA medal wybity w setną rocznicę urodzin Adama Mickiewicza 1898 r., Aw: Popiersie w surducie i halsztuku na szyi sygnatura RYT Jan Meissner 98, poniżej GERLACH I MEISSNE.. |
I- UNC- |
1 200 zł 2 700 zł
1045 | POLSKA Adam Mickiewicz, medal autorstwa Wacława Szymanowskiego 1898 r., Aw: Głowa poety w prawo i napis w otoku, Rw: Postać poety siedzącego na skale, przed nim dwa geniusze.. |
250 zł 320 zł
1046 | POLSKA Fryderyk Chopin, medal autorstwa Wacława Szymanowskiego 1899 r., Aw: Głowa w prawo i napis w otoku, Rw: Lira na tle nut, skośnie gałązka, wyżej napis 50 JUBIL., ukryt.. |
I- UNC- |
200 zł 300 zł
1047 | POLSKA Medal Turnieju Szermierczego we Lwowie 1899 r., Aw: W wieńcu z gałązek laurowych i dębowych hełm i skrzyżowane miecz z szablą, poniżej napis KRAJOWY TURNIEJ SZERMIERZ.. |
250 zł 2 400 zł
1048 | POLSKA medal nagrodowy za wieloletnią pracę w Izbie Rolniczej Prowincji Poznańskiej, Aw: W wiencu napis FÜR LANGJÄHRIGE TREUE DIENSTE, Rw: Kobieta z sierpem i wiązką zboża w.. |
I- UNC- |
200 zł 440 zł
1049 | POLSKA zestaw medali na chrzest, sygn. J. Majnert; srebro 26.64 g, 26.37 g, i 15.57 g, łącznie 3 sztuki w etui z epoki |
I UNC |
500 zł 680 zł
1050 | POLSKA medal chrzcielny niesygnowany, Aw: Scena chrztu Chrystusa w rzece, Rw: U góry napis NA PAMIĄTKĘ CHRZTU, poniżej napis poziomy Dla M.B. w d. 5 Czerwca 1884. r., srebro.. |
I- UNC- |
250 zł 400 zł
1051 | POLSKA medal chrzcielny autorstwa JHerknera, Aw: Scena chrztu Chrystusa w rzece, Rw: U góry napis NA PAMIĄTKĘ CHRZTU, w wieńcu palmowym napis poziomy \Maryi Eleonorze Marcy .. |
I- UNC- |
400 zł 320 zł
1052 | POLSKA medal nagrodowy sygnowany BELOW.F., Aw: W wieńcu utworzonym z płodów rolnych, narzędzi rolniczych i zwierząt, napis: TOWARZYSTWO ROLNICZO = PRZEMYSŁOWE W GOSTYNIU, Rw.. |
I UNC |
350 zł 520 zł
1053 | POLSKA Towarzystwo Ogrodnicze Warszawskie, medal sygnowany L. S. ( L. Steinman), Aw: W wieńcu z owoców i gałązek napisy polski i rosyjski, w środku wygrawerowany napis; Mary.. |
I- UNC- |
500 zł 980 zł
1054 | POLSKA Galicja, medal za zasługi dla rolnictwa, Aw: Popiersie cesarza Franciszka Józefa w prawo i napis: FRANC IOS I D G AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX, Rw: Napis poziomy:.. |
I- UNC- |
250 zł 940 zł
1055 | POLSKA Galicja, medal za zasługi dla rolnictwa, Aw: Popiersie cesarza Franciszka Józefa w prawo i napis: FRANCISCVS JOSEPHVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR, Rw: Napis poziomy: NAG.. |
II- EF- |
350 zł 520 zł
1056 | POLSKA medal religijny z uszkiem, Aw: Matka Boska Częstochowska, poniżej trójdzielna tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, w otoku napis MONSTRA TE ESSE MATREM, Rw: Św. Józ.. |
I- UNC- |
300 zł 250 zł
1057 | POLSKA medalik pamiątkowy z Krakowa, Aw: Tarcza dwupolowa z herbami Polski i Litwy i napis PAMIĄTKA Z KRAKOWA, Rw: Orzeł heraldyczny na panopliach, mosiądz 21 mm |
I- UNC- |
125 zł 100 zł
1058 | POLSKA Henryk Sienkiewicz, medal autorstwa W. Trojanowskiego 1900 r., Aw: Popiersie pisarza w lewo i napis, w polu sygn, i data, Rw: Muza z gałązką palmy pisząca na ścianie .. |
I- UNC- |
500 zł 760 zł
1059 | POLSKA medal jubileuszowy Uniwersytetu Jagiellońskiego 1900 r., Aw: Stojący święty Stanisław biskup z herbem Polski, Rw: Napis w otoku: UNIVERSITAS CRACOVIENSIS 1364-1400-19.. |
II+ EF+ |
250 zł | |
1060 | POLSKA 500-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, medal autorstwa W. Trojanowskiego 1900 r., Aw: Siedzące postacie władców; Kazimierza Wielkiego, Jadwigi i Władysława Jagiełły .. |
I UNC |
2 500 zł 3 900 zł
1061 | POLSKA Wystawa Przemysłowa w Przemyślu 1904, medal sygn. LAUER-NÜRNBERG, Aw: Napis w wieńcu WYSTAWA PRZEMYSŁOWA W PRZEMYŚLU 1904, Rw: Panorama Przemyśla, powyżej herb miasta.. |
II+ EF+ |
600 zł 780 zł
1062 | POLSKA Wystawa w Wadowicach 1907, medal niesygnowany, Aw: W wieńcu napis OKRĘGOWA WYSTAWA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA w WADOWICACH 1907, Rw: Alegoryczna postać kobiety na tle fabry.. |
I UNC |
500 zł 560 zł
1063 | POLSKA Wystawa kucharska we Lwowie, medal niesygnowany 1908 r., Aw: Tarcza z herbem miasta w wieńcu i napis wokoło JUBILEUSZOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KUCHARSKO-SPOŻYWCZA NA.. |
II- EF- |
500 zł 1 250 zł