Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
169 | POLSKA / Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492 szeląg, Gdańsk, Aw: Orzeł w koronie w tarczy i napis KASIMIRVS R POLONIE, Rw: Herb Gdańska i napis MONETA CIVIT DANCZ, 1.21 g, Vossberg 239, |
150 zł 180 zł
170 | POLSKA / Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492 szeląg, Elbląg, Aw: Orzeł, nad nim korona i napis KASIMIRVS R POLONI, Rw: Herb Elbląga i napis MONETA CIVIT ELVI, Pfau 47, Vossberg 5, 1.41 g |
150 zł 170 zł
171 | POLSKA / Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492 brakteat elbląski: W tarczy herb Elbląga, Pfau 72, 0.20 g, patyna |
III VF |
100 zł 80 zł
172 | POLSKA / Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492 Władysław Jagiełło- półgrosz koronny, Kazimierz Jagiellończyk- półgrosz koronny, razem 2 sztuki |
III- VF- |
100 zł 80 zł
173 | POLSKA / Jan Olbracht 1492-1501 półgrosz koronny, Aw: Orzeł i napis MONETA+I+ALBERTI, Rw: Korona i napis REGIS OR POLONIE, 1.02 g, błędy w napisie |
100 zł 110 zł
174 | POLSKA / Jan Olbracht 1492-1501 denar koronny, Aw: Orzeł, Rw: Pod koroną litera O, Gum.466, 0.40 g |
80 zł | |
175 | POLSKA / Jan Olbracht 1492-1501 denar koronny, Aw: Orzeł, Rw: Korona, pod nią litera O. Gum. 466, 0.45 g |
75 zł | |
176 | POLSKA / Aleksander Jagiellończyk 1501-1506 półgrosz litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum. 472, 1.02 g, napis gotycko-renesansowy, rzadkość |
200 zł 160 zł
177 | POLSKA / Aleksander Jagiellończyk 1501-1506 półgrosz koronny, Aw: Orzeł i napis, Rw: Korona i napis, 0.97 g, bardzo ładny egzemplarz |
80 zł | |
178 | POLSKA / Aleksander Jagiellończyk 1501-1506 Kazimierza Jagiellończyk -denar litewski i Aleksander-półgrosz litewski, razem 2 sztuki |
III+/III- |
200 zł 240 zł
179 | POLSKA / Aleksander Jagiellończyk 1501-1506 Jan Olbracht- 2 półgrosze koronne, Aleksander- 2 półgrosze koronne, razem 4 sztuki |
III/III- VF/VF- |
100 zł 80 zł
180 | POMORZE Dymin. wit XIV-XV w., Aw: Lilia i napis MONETA DEMINENSI, Rw: Gryf i napis CIVITAS DVC WOLGA, Dbg 192 (odmiana napisowa), 0.85 g |
II- EF- |
125 zł 280 zł
181 | POMORZE Goleniów, kwartnik XV w., Aw: Dwa półksięźyce w gwiazdkach, Rw: Gryf w lewo, Dbg 208, 0.50 g, rzadki |
III VF |
100 zł 150 zł
182 | POMORZE Gryfia, grosz XV w., Aw: Gryf i napis MO..GRIPESWO, Rw: Krzyż a na nim tarcza, napis DA LAVDEN DEO, Dbg 213.c, 1.53 g |
600 zł 1 500 zł
183 | POMORZE Gryfia, wit XIV-XV w., Aw: Gryf i napis MONETA GRIPESWOLT, Rw: Krzyż z tarczą i napis, Dbg 209, 1.21 g, kontramarka głowa - Münster (Krusy M 6.4) |
125 zł 290 zł
184 | POMORZE Pyrzyce, kwartnik XV w., Aw: Róźa w tarczy i napis, Rw: Gryf w lewo, w polu pierścień i lilia, Dbg 227, 0.33 g |
II- EF- |
125 zł 160 zł
185 | POMORZE Stargard, kwartnik XV w. Aw: Krzyż i gwiazdki w polu. Rw: Gryf w lewo, Dbg 245, 0.49 g |
100 zł 80 zł
186 | POMORZE Strzałów, grosz koniec XV w. Aw: Strzała i napis, Rw: Krzyż z gwiazdą w środku i napis, Dbg 273g, 1.78 g |
600 zł 1 350 zł
187 | POMORZE Strzałów, wit przed 1381, Aw: Strzała i napis, Rw: Krzyż i napis, w polu mała strzała, napis Dbg 259,1.23 g, odmienne przerywniki |
150 zł 300 zł
188 | POMORZE Strzałów, wit, Aw: Strzała i napis w otoku, Rw: Krzyż i w polu mała strzała, napis, Dbg 259, 1.23 g, nieregularny krążek |
125 zł 190 zł