Aukcja nr 27
USD/PLN: 3.970 | EUR/PLN: 3.940 | data: 30-11-2002
82 | POLSKA / Iwo Odrowąż 1218-1229 Małopolska- 1 ćwierć XIV w., brakteat guziczkowy; Lilia z prostokątnym środkiem i naderwanym prawym liściem, u dołu liść środkowy i prawy stopione ze sobą, Przyłęk 35.. |
III VF |
200 zł 560 zł
83 | POLSKA / Iwo Odrowąż 1218-1229 Małopolska- 1 ćwierć XIV w., brakteat guziczkowy; Prymitywna głowa orła w koronie zwrócona heraldycznie w prawo, Przyłęk 28, szczerba, 16 mm, 0.22 g |
III VF |
150 zł 540 zł
84 | POLSKA / Iwo Odrowąż 1218-1229 Księstwo sandomierskie ?, Władysław Łokietek 1. ćwierć XIV w., brakteat guziczkowy; Strzała zakończona z obu stron grotami (herb Bogoria), Przyłęk 57, 17 mm, 0.31 g |
III VF |
250 zł 600 zł
85 | POLSKA / Iwo Odrowąż 1218-1229 Księstwo sandomierskie ?, Władysław Łokietek, 1305-1320, brakteat guziczkowy; Orzeł z rozłożonymi skrzydłami w lewo, Przyłęk 23, 14 mm. 0.20 g |
III VF |
250 zł 300 zł
86 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew czeski i napis, Castelin 6, Str.tabl. XIII |
150 zł 120 zł
87 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew czeski i napis, Castelin 6, Str.tabl. XIII |
II+ EF+ |
150 zł 160 zł
88 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew czeski i napis, Castelin 6, Str. tabl. XIII |
II+ EF+ |
150 zł 360 zł
89 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew czeski i napis, Castelin 6, Str. tabl. XIII |
125 zł | |
90 | POLSKA / Wacław II 1300-1305 parwus, Aw: Korona i napis W II R BOEM, Rw: Lew czeski i napis PRAG PARVI, Castelin 7, Str. tabl. XXIII |
III VF |
200 zł 330 zł
91 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 półgrosz, Aw: Król z berłem siedzący na tronie, wokół napis MONETA KAZIMIRI, Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE, Str. tabl.XXV, Gum. 360, ciemna patyna |
III VF |
800 zł 1 300 zł
92 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 półgrosz, Aw: Król z berłem siedzący na tronie, wokół napis MONETA KAZIMIRI, Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE, Str. tabl.XXV, Gum. 361 |
III- VF- |
500 zł 540 zł
93 | POLSKA / Ludwik Węgierski 1370-1382 goldgulden, Aw: Stojący św. Jan i napis w otoku S. IOANNES B, Rw: Lilia i napis LODOVICI REX, Str. tabl. XXVII, Pohl B1, Fr. 2, złoto 3.40 g |
II+ EF+ |
1 250 zł 2 850 zł
94 | POLSKA / Ludwik Węgierski 1370-1382 kwartnik ruski, Aw: Ozdobna litera L pod koroną, po bokach kulki, napis LODOV..R. VN., Rw: Lew kroczący w lewo i napis ..ETA..R, Str. tabl.XXVII, Gum. 380, patyna |
III VF |
600 zł 480 zł
95 | POLSKA / Ludwik Węgierski 1370-1382 denar krakowski, Aw: Orzeł, Rw: Tarcza z herbem starowęgierskim i andegaweńskim, Str. -, Gum. 372, patyna |
III VF |
150 zł 240 zł
96 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 kwartnik lwowski, Aw: Orzeł i napis w otoku WLADISLAI REGIS, Rw: Lew kroczący w lewo i napis MONETA LEM.., Str. tabl.XXXI, Gum. 421 |
III VF |
200 zł 220 zł
97 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz, Kraków. Aw: Korona i napis MONE WLADISLAI, Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE, Kubiak typ XI |
100 zł 190 zł
98 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz, Wschowa, Aw: Korona a pod nią litera F i podwójny krzyż, napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Kubiak typ VI |
II- EF- |
100 zł 80 zł
99 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz, Kraków, Aw: Korona i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Kubiak typ XI |
80 zł 64 zł
100 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 trzeciak koronny, Kraków, Aw: Tarcza z podwójnym krzyżem, w polu litery m-p, napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Kubiak typ I |
III VF |
125 zł 140 zł
101 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 denar, Kraków, Aw: Korona z kółkami, Rw: Orzeł, Kubiak typ I grupa A |
III VF |
100 zł 80 zł