Aukcja 25 / 723

USD/PLN: 4.080 | EUR/PLN: 3.750 | data: 27-10-2001
Jesteś w: A25  MEDALE I PLAKIETY  POLSKA

medal autorstwa Jana Höhna jun., wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz.2462 R2,Racz. 224, srebro, 56 mm, 92.90 g., patyna

Numer: 723
Opis: POLSKA. medal autorstwa Jana Höhna jun., wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz.2462 R2,Racz. 224, srebro, 56 mm, 92.90 g., patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 27-10-2001
Cena szacunkowa: 4 500 zł
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Cena wylicytowana: 3 600 zł
Ilość odsłon: 1342