Aukcja 24 / 780

USD/PLN: 3.950 | EUR/PLN: 3.388 | data: 09-06-2001
Jesteś w: A24  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa Rouveta wybity nakładem Komitetu Polskiego w Paryżu 1831 r., Aw: Lecący orzeł ze sztan- darami Polski i Litwy

Numer: 780
Opis: POLSKA. medal autorstwa Rouveta wybity nakładem Komitetu Polskiego w Paryżu 1831 r., Aw: Lecący orzeł ze sztan- darami Polski i Litwy; u dołu pole bitwy, wyżej napis FATA ASPERA VINCES, z prawej sygn. ROUVET, w odcinku data zdobycia Warszawy 7 SEPTEMBRE 1831, Rw: Urna z prochami poległych w obronie stolicy; na postumencie nazwiska SOWIŃSKI, KICKI, KAMIŃSKI.., u góry napis ILS REVIVRONT, w odcinku data 1831, H-Cz.3830 R4, srebro, 45 mm, 52.87 g, patyna, piękny stan zachowania
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 09-06-2001
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Ilość odsłon: 1007