Aukcja nr 21
USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
827 | POLSKA medal z okazji Wystawy Rolniczo-Przemysłowej w Warszawie w roku 1885, sygn. F. Witkowski, Aw: Posta- cie robotnika i wieśniaczki podające sobie ręce nad kowadłem i na.. |
III VF |
60 zł 48 zł
828 | POLSKA medal pamiątkowy Towarzystwa Przemysłowców w Gostyniu 1886 r., Aw; Herb trójpolowy pod koroną i na- pis w otoku PAMIĄTKA DZIESIĘCIOLETNIEGO JUBILEUSZU 1876-1886, Rw: .. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
829 | POLSKA medal Jana Dekerta 1891 r. sygn. Lauer (medalier norymberski), Aw; Popiersie na wprost i napis w otoku JAN DEKERT PREZYDENT M. WARSZAWY, pod popiersiem W R.1789, Rw: .. |
I- UNC- |
200 zł 350 zł
830 | POLSKA medal autorstwa A. Schindlera wybity z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie w 1894 r., Aw: Trzy postacie przedstawiające rolnictwo, przemysł i sztukę, niżej .. |
200 zł 270 zł
831 | POLSKA medal Wystawy Jubileuszowej Towarzystwa Politechnicznego we Lwowie 1902 r., Aw: Kobieta stojąca w prawo i napis poziomy WYSTAWA JUBILEUSZOWA..., Rw: Napis poziomy w o.. |
I- UNC- |
150 zł 220 zł
832 | POLSKA medalik pamiątkowy Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich 1906 r., Aw: Obraz Matki Boskiej Często- chowskiej i napis w otoku STOWARZYSZENIE.., Rw: Herb trójpolowy.. |
100 zł 170 zł
833 | POLSKA medal z okazji 500-letniej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem 1910 r., Aw: W czterołukowej rozecie postać króla Władysława Jagiełły, po bokach herby Korony, Litwy, Smoleńs.. |
150 zł 400 zł
834 | POLSKA medal autorstwa Cz. Makowskiego wybity z okazji 50-lecia Szkoły Głównej w Warszawie 1912 r., Aw: Po- piersie w lewo i napis JÓZEF MIANOWSKI REKTOR SZKOŁY GŁÓWNEJ WARS.. |
I/II UNC/EF |
150 zł 160 zł
835 | POLSKA plakietka z okazji otwarcia Politechniki Warszawskiej sygn. W. Wiśniewski, 1917 r.; Orzeł z herbem uczelni i napis poziomy UNIV.POLIT.WARSZAW., w dolnej płaszczyźnie .. |
II- EF- |
100 zł 340 zł
836 | POLSKA medal poświęcony księciu Zdzisławowi Lubomirskiemu, Aw: Popiersie księcia w lewo i napis w otoku KSIĄŻE ZDZISŁAW LUBOMIRSKI, sygn. pod popiersiem Cz. Makowski, Rw: W .. |
150 zł 580 zł
837 | POLSKA medal wybity z okazji odsłonięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie 1923 r., Aw: Pomnik w lewo i napis w otoku NACZELNY WÓDZ WOJSK POLSKICH, poziomo O.. |
I/II UNC/EF |
200 zł 470 zł
838 | POLSKA medal na pamiątkę setnej rocznicy śmierci Stanisława Staszica 1926 r., Aw: Popiersie Staszica trzy czwarte w lewo i napis w otoku, Rw: Widok pałacu Staszica w Warszaw.. |
I- UNC- |
150 zł 480 zł
839 | POLSKA Głowa Chrystusa- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r; Głowa Chrystusa w koronie cierniowej z długimi włosami, Strzał.-Plakiety 11, brąz 40x27 mm, rzadka |
100 zł 170 zł
840 | POLSKA Władysław Reymont- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie na wprost i napis WŁ.ST. REYMONT Strzał.-Plakiety 8, brąz 40x27 mm |
50 zł 65 zł
841 | POLSKA Stanisław Staszic-plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie w lewo i napis u dołu STANISŁAW STASZIC, Strzał.-Plakiety 9, brąz 40x27 mm |
50 zł 65 zł
842 | POLSKA Matka Boska Częstochowska- plakieta niesygn., autor S.R. Koźbielewski; Podobizna obrazu Matki Boskiej i napis u dołu KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ MÓDL SIĘ ZA NAMI, Strzał... |
50 zł 85 zł
843 | POLSKA plakieta dwustronna autorstwa Jana Raszki wybita w 1927 r. z okazji Unii Chemii Czystej i Stosowanej, Aw: Postać kobieca z kagankiem na tle aparatury chemicznej, po o.. |
I UNC |
500 zł 2 550 zł
844 | POLSKA medal wyk. przez Jana Knedlera z okazji powrotu obrazu Matki Boskiej do Kodnia 1927 r, Aw: Widok obrazu Matki Boskiej i napis wokół MATKO BOSKA KODEŃSKA..., Rw: W wie.. |
III VF |
100 zł 330 zł
845 | POLSKA Józef Hoene-Wrońskiego plakieta sygn.J. Aumiller 1928 r.; Popiersie na wprost i napis poniżej HOENE- WROŃSKI, Strzał.-Plakiety 24, brąz 40x27 mm |
50 zł 300 zł
846 | POLSKA medal Warszawskiego Klubu Kolekcjonerów 1970 r., Aw: Widok budynku Stołecznego Domu Kultury, na- pis u góry AMOR NUMMORUM NOS UNIT, niżej KLUB NUMIZMATYKÓW ROK ZAŁ. 1.. |
75 zł 95 zł