Aukcja nr 21

USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
Jesteś w: A21  MEDALE
827 POLSKA
medal z okazji Wystawy Rolniczo-Przemysłowej w Warszawie w roku 1885, sygn. F. Witkowski, Aw: Posta- cie robotnika i wieśniaczki podające sobie ręce nad kowadłem i na..
60 zł
48 zł
828 POLSKA
medal pamiątkowy Towarzystwa Przemysłowców w Gostyniu 1886 r., Aw; Herb trójpolowy pod koroną i na- pis w otoku PAMIĄTKA DZIESIĘCIOLETNIEGO JUBILEUSZU 1876-1886, Rw: ..
100 zł
80 zł
829 POLSKA
medal Jana Dekerta 1891 r. sygn. Lauer (medalier norymberski), Aw; Popiersie na wprost i napis w otoku JAN DEKERT PREZYDENT M. WARSZAWY, pod popiersiem W R.1789, Rw: ..
200 zł
350 zł
830 POLSKA
medal autorstwa A. Schindlera wybity z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie w 1894 r., Aw: Trzy postacie przedstawiające rolnictwo, przemysł i sztukę, niżej ..
200 zł
270 zł
831 POLSKA
medal Wystawy Jubileuszowej Towarzystwa Politechnicznego we Lwowie 1902 r., Aw: Kobieta stojąca w prawo i napis poziomy WYSTAWA JUBILEUSZOWA..., Rw: Napis poziomy w o..
150 zł
220 zł
832 POLSKA
medalik pamiątkowy Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich 1906 r., Aw: Obraz Matki Boskiej Często- chowskiej i napis w otoku STOWARZYSZENIE.., Rw: Herb trójpolowy..
100 zł
170 zł
833 POLSKA
medal z okazji 500-letniej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem 1910 r., Aw: W czterołukowej rozecie postać króla Władysława Jagiełły, po bokach herby Korony, Litwy, Smoleńs..
150 zł
400 zł
834 POLSKA
medal autorstwa Cz. Makowskiego wybity z okazji 50-lecia Szkoły Głównej w Warszawie 1912 r., Aw: Po- piersie w lewo i napis JÓZEF MIANOWSKI REKTOR SZKOŁY GŁÓWNEJ WARS..
I/II
UNC/EF
150 zł
160 zł
835 POLSKA
plakietka z okazji otwarcia Politechniki Warszawskiej sygn. W. Wiśniewski, 1917 r.; Orzeł z herbem uczelni i napis poziomy UNIV.POLIT.WARSZAW., w dolnej płaszczyźnie ..
100 zł
340 zł
836 POLSKA
medal poświęcony księciu Zdzisławowi Lubomirskiemu, Aw: Popiersie księcia w lewo i napis w otoku KSIĄŻE ZDZISŁAW LUBOMIRSKI, sygn. pod popiersiem Cz. Makowski, Rw: W ..
150 zł
580 zł
837 POLSKA
medal wybity z okazji odsłonięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie 1923 r., Aw: Pomnik w lewo i napis w otoku NACZELNY WÓDZ WOJSK POLSKICH, poziomo O..
I/II
UNC/EF
200 zł
470 zł
838 POLSKA
medal na pamiątkę setnej rocznicy śmierci Stanisława Staszica 1926 r., Aw: Popiersie Staszica trzy czwarte w lewo i napis w otoku, Rw: Widok pałacu Staszica w Warszaw..
150 zł
480 zł
839 POLSKA
Głowa Chrystusa- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r; Głowa Chrystusa w koronie cierniowej z długimi włosami, Strzał.-Plakiety 11, brąz 40x27 mm, rzadka
100 zł
170 zł
840 POLSKA
Władysław Reymont- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie na wprost i napis WŁ.ST. REYMONT Strzał.-Plakiety 8, brąz 40x27 mm
50 zł
65 zł
841 POLSKA
Stanisław Staszic-plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie w lewo i napis u dołu STANISŁAW STASZIC, Strzał.-Plakiety 9, brąz 40x27 mm
50 zł
65 zł
842 POLSKA
50 zł
85 zł
843 POLSKA
plakieta dwustronna autorstwa Jana Raszki wybita w 1927 r. z okazji Unii Chemii Czystej i Stosowanej, Aw: Postać kobieca z kagankiem na tle aparatury chemicznej, po o..
500 zł
2 550 zł
844 POLSKA
medal wyk. przez Jana Knedlera z okazji powrotu obrazu Matki Boskiej do Kodnia 1927 r, Aw: Widok obrazu Matki Boskiej i napis wokół MATKO BOSKA KODEŃSKA..., Rw: W wie..
100 zł
330 zł
845 POLSKA
Józef Hoene-Wrońskiego plakieta sygn.J. Aumiller 1928 r.; Popiersie na wprost i napis poniżej HOENE- WROŃSKI, Strzał.-Plakiety 24, brąz 40x27 mm
50 zł
300 zł
846 POLSKA
medal Warszawskiego Klubu Kolekcjonerów 1970 r., Aw: Widok budynku Stołecznego Domu Kultury, na- pis u góry AMOR NUMMORUM NOS UNIT, niżej KLUB NUMIZMATYKÓW ROK ZAŁ. 1..
75 zł
95 zł