Aukcja nr 19

USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
Jesteś w: A19  Starożytność  CESARSTWO RZYMSKIE
28 CESARSTWO RZYMSKIE / Karakalla 198- 217
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis: ANTONINVS PIVS AVG, Rw: Felicitas stojąca w lewo z kaduceuszem i rogiem obfi- tości i napis: FELICITAS AVGG, Sear 61a, 3.28 g.
100 zł
140 zł
29 CESARSTWO RZYMSKIE / Elagabal 218- 222
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis: IMP ANTONINVS AVG, Rw: Fortuna stojąca w lewo i napis: PM TR P II COSII PP, Sear 147, RIC 20, 2.83 g.
100 zł
110 zł
30 CESARSTWO RZYMSKIE / Gordian III 238- 244
Odessus- Tracja, AE-25, Aw: Popiersia Gordiana i Sarapisa zwrócone do siebie i napis: , Rw: Nemesis lub Aequitas stojąca w lewo z wagą i włócznią w drugiej ręce; u st..
150 zł
120 zł
31 CESARSTWO RZYMSKIE / Filip II 247- 249
Mesembria- Tracja, AE-26, Aw: Głowy Filipa i Sarapisa zwrócone do siebie i napis w otoku: , w odcinku, Rw: Stojąca Demeter z paterą i rogiem obfitości i napis w otoku..
150 zł
170 zł
32 CESARSTWO RZYMSKIE / Trajan Decjusz 249- 251
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej i napis w otoku: IMP CMQ TRAIANVS DECIVS AVG, Rw: Stojąca Dacja z głową osła na kiju i napis DACIA, Sear 16, RIC 12(b), ..
150 zł
180 zł
33 CESARSTWO RZYMSKIE / Trajan Decjusz 249- 251
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis:....M Q TRAIANVS DECIVS AVg, Rw: Stojące dwie Pannonie patrzące w przeciwne strony i napis: PANNONIAE, S..
120 zł
96 zł
34 CESARSTWO RZYMSKIE / Walerian I 253- 260
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku: IMP C P LIC VALERIANVS AVG, Rw: Apollo sto- jący w prawo i napis: APOLINI PROPVG, Sear 25, RIC ..
125 zł
160 zł
35 CESARSTWO RZYMSKIE / Aureliusz Waleriusz Walens 314 r.
follis, mennica Nikomedia, Aw: Głowa w lewo i napis w otoku: IMP C AVR VAL V(ALENS PF AV)G, Rw: Stojący Jowisz wsparty na włóczni ze statuetką w dłoni; z lewej strony..
IV
F
3 000 zł
36 CESARSTWO RZYMSKIE / Konstantyn I Wielki 307- 337
AE 3/4- emisja pamiątkowa z lat 330- 346, Aw: Popiersie personifikacji Konstantynopola w hełmie w prawo i napis: CONS- TANTINOPOLIS, Rw: Victoria oparta o tarczę w le..
80 zł
210 zł
37 CESARSTWO RZYMSKIE / Konstantyn I Wielki 307- 337
kontrasygnatury na zniszczonej monecie rzymskiej oraz AVG, dobrze czytelne napisy, piękna patyna
80 zł
64 zł