Aukcja nr 18

USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
Jesteś w: A18  MEDALE
789 AUSTRIA
medal autorstwa Vestnera wybity z okazji wyboru cesarza Franciszka I w 1745 r., Aw: Popiersie w zbroi, płaszczu i wieńcu laurowym na głowie i napis w otoku: FRANCISCV..
500 zł
550 zł
790 FRANCJA
plakieta secesyjna autorstwa Louisa Eugene Mouchona (1843- 1914), Aw: Naga kobieta ze skrzydłami oparta o kolumnę rysuje na tablicy, sygn. E. MOUCHON, Rw: Gałązka blu..
150 zł
160 zł
791 NIEMCY
medal alegoryczny na śmierć Fryderyka Wilhelma II sygn. przez Loosa, Aw: Nad globem ziemskin lecący starzec z kosą i napis: DIE ZEIT ENTF LIEHT, Rw: Płonący ołtarz i ..
200 zł
160 zł
792 NIEMCY
medal autorstwa Loosa wybity w 1809 roku z okazji 50-lecia ślubu, Aw: Trójka dzieci przy postumencie z różnymi symbo- lami, obok kosz owoców i czapla, napis w otoku: ..
III/IV
VF/F
2 000 zł
793 NIEMCY
II/III
EF/VF
50 zł
794 NIEMCY
medal autorstwa H. Schillinga i A. Mertensa za osiągnięcia w produkcji drzew i krzewów, Aw: Kobieta siedząca w lewo, obok róg obfitości i narzędzia rolnicze; w odcink..
500 zł
400 zł
795 NIEMCY
medal autorstwa E. Weiganda z okazji jubileuszu pary cesarskiej, Aw: Popiersie pary cesarskiej w prawo i napis: WIL- HELM D. K. KÖNIG V. PREUSSEN AUGUSTE VICTORIA D K..
175 zł
140 zł
796 NIEMCY
medal na 25-lecie panowania Wilhelma II wybity w 1913 r., Aw: Popiersie Wilhelma II w lewo, wokół wieniec dębowy i napis: KAISER WILH. II, sygn. OERTEL BERLIN, Rw: Śr..
80 zł
797 ROSJA
medal sygnowany T. I. wybity z okazji wyznaczenia w 1742 r. Piotra księcia Holstein-Gottorp na sukcesora tronu carskiego, Aw: Popiersie carycy Elżbiety w prawo i napi..
250 zł
200 zł
798 ROSJA
medal koronacyjny Aleksandra II 1856 r., Aw: Ukoronowany monogram cara, Rw: napis poziomy pod koroną: 1856, srebro 22 mm, 4,08 g.
100 zł
80 zł
799 ROSJA
60 zł
50 zł
800 ROSJA
medal nagrodowy za moralność i sukcesy w nauce, Aw: Popiersie carycy Marii Fiodorowny w prawo i napis w otoku, Rw: Stojąca na wprost kobieta w stroju antycznym z wień..
200 zł
160 zł
801 ROSJA
medal nagrodowy za najlepszego konia chłopskiego, Aw: Głowa cara Mikołaja II w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy i w otoku, srebro 65 mm, 139,49 g.
300 zł
240 zł
802 ŚLĄSK
medal autorstwa Loosa wybity z okazji hołdu Stanów Śląskich w 1786 r., Aw: Popiersie króla w zbroi i płaszczu w lewo i napis: FRIDERICVS GVILIELMVS BORVSSORVM REX, ni..
200 zł
210 zł
803 ŚLĄSK
medal wybity z okazji hołdu Stanów Śląskich w 1786 r., Aw: Popiersie króla w zbroi i płaszczu w prawo, napis i sygn. AS, Rw: Napis poziomy j.w., FuS 4530, srebro 27,5..
125 zł
100 zł
804 ŚLĄSK
Krzeszów ( Grüssau)- medal z okazji odbudowy dzwonnicy klasztoru benedyktyńskiego w Krzeszowie w 1931 r., Aw: Zachodnia fasada kościoła i napis w otoku: ET AEDIFICAVI..
100 zł
80 zł
805 WATYKAN
medal papieża Klemensa X 1670- 1676 bez daty sygn. eques Lucenti, Aw: Popiersie papieża w prawo i napis: CLEMENS X PONT MAX A III, sygn. EQUES LVCENTI, Rw: Popiersie ..
75 zł
460 zł
806 WATYKAN
medal kardynała Barberiniego sygn. I. F. Travanus 1675 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku: F. EPIS. VELITER CARD. BARBERINVS S.R.E. VICECAN, sygn. I. F. TRAVAN..
125 zł
140 zł
807 WATYKAN
medal papieża Leona XIII 1881 r., Aw: Popiersie papieża w lewo, poniżej sygn. F. BIANCHI i napis w otoku: LEO XIII PONT MAX AN IV, Rw: Stojący papież w otoczeniu dzie..
150 zł
808 WATYKAN
medal wybity z okazji 50-lecia święceń kapłańskich papieża Leona XIII 1888r., Aw: Popiersie w lewo i napis: LEO XIII PONT. MAX. AN X, sygn. BIANCHI, Rw: Krzyż w obłok..
120 zł