Aukcja nr 13
USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
103 | WĘGRY Bela IV 1235-1070, brakteat; Głowa w prawo i napis: BELA REX, Huszar 200 |
50 zł 40 zł
104 | WĘGRY j.w., denar, Aw: Popiersie w koronie i napis: BELA K REX, Rw: Orzeł z głową odwróconą w prawo, Huszar 313 |
75 zł 60 zł
105 | WĘGRY Bela IV 1235-1070, denar, Aw: Siedzący król z krzyżem i napis: +REX BELA, Rw: Krzyż z nałożoną obwódką, w polucztery gwiazdki; w otoku napis: MONETA REGIS HUNGARIA, H.. |
75 zł 75 zł
106 | WĘGRY j.w., denar, Aw: Nad podwójnym krzyżem ukoronowana głowa; po bokach dwie wieże, Rw: Ukoronowany lewz ludzką twarzą i skrzydłami, Huszar 336 |
III VF |
50 zł 100 zł
107 | WĘGRY Ładysław IV 1272-1290, denar bity dla Słowenii, Aw: Podwójny krzyż, po bokach dwie ukoronowane głowy, powyżejgwiazdka i półksiężyc, Rw: Kuna biegnąca w lewo, napis: M.. |
II- EF- |
100 zł 80 zł
108 | WŁOCHY Ankona, grosso, Aw: Krzyż równoramienny i napis: DE ANCONA, Rw: Stojący święty i napis: PP S QVIRIACVS,Gnecchi 11, patyna |
II- EF- |
150 zł 120 zł
109 | WŁOCHY Wenecja- Jacopo Contarini 1275-1280, grosso, Aw: Doża i św. Marek trzymają proporzec, napis: S M VENETIS IACTARIN. DVX, Rw: Chrystus na tronie i litery ICXO, 2.09 g. |
II- EF- |
100 zł 150 zł
110 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż, w polu półksiężyc i kula, Vossberg 51, wyśmienicie zachowany |
I UNC |
150 zł 390 zł
111 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż na łuku, po bokach kule, poniżej gwiazda, Vossberg 99, wyśmienicie zachowany |
I UNC |
150 zł 420 zł
112 | ZAKON KRZYŻACKI Winrych von Kniprode 1351-1382, półskojec, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza; w otoku napis, Rw: Tarcza krzyżacka,w otoku napis, Vossberg 106 |
700 zł | |
113 | ZAKON KRZYŻACKI j.w., szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis, Vossberg 132 |
II- EF- |
60 zł 70 zł
114 | ZAKON KRZYŻACKI j.w., kwartnik, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis, Vossberg 120, wyśmieniciezachowany |
I- UNC- |
250 zł 200 zł
115 | ZAKON KRZYŻACKI Konrad III von Jungingen 1393-1407, szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis,Vossberg - |
II- EF- |
60 zł 140 zł
116 | ZAKON KRZYŻACKI Michał Kuchmeister von Sternberg 1414-1422, szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżackai napis, Vossberg 659 |
II- EF- |
100 zł 120 zł