Aukcja nr 13

USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
Jesteś w: A13  ŚREDNIOWIECZE
103 WĘGRY
Bela IV 1235-1070, brakteat; Głowa w prawo i napis: BELA REX, Huszar 200
50 zł
40 zł
104 WĘGRY
j.w., denar, Aw: Popiersie w koronie i napis: BELA K REX, Rw: Orzeł z głową odwróconą w prawo, Huszar 313
75 zł
60 zł
105 WĘGRY
Bela IV 1235-1070, denar, Aw: Siedzący król z krzyżem i napis: +REX BELA, Rw: Krzyż z nałożoną obwódką, w polucztery gwiazdki; w otoku napis: MONETA REGIS HUNGARIA, H..
75 zł
75 zł
106 WĘGRY
j.w., denar, Aw: Nad podwójnym krzyżem ukoronowana głowa; po bokach dwie wieże, Rw: Ukoronowany lewz ludzką twarzą i skrzydłami, Huszar 336
50 zł
100 zł
107 WĘGRY
Ładysław IV 1272-1290, denar bity dla Słowenii, Aw: Podwójny krzyż, po bokach dwie ukoronowane głowy, powyżejgwiazdka i półksiężyc, Rw: Kuna biegnąca w lewo, napis: M..
100 zł
80 zł
108 WŁOCHY
Ankona, grosso, Aw: Krzyż równoramienny i napis: DE ANCONA, Rw: Stojący święty i napis: PP S QVIRIACVS,Gnecchi 11, patyna
150 zł
120 zł
109 WŁOCHY
Wenecja- Jacopo Contarini 1275-1280, grosso, Aw: Doża i św. Marek trzymają proporzec, napis: S M VENETIS IACTARIN. DVX, Rw: Chrystus na tronie i litery ICXO, 2.09 g.
100 zł
150 zł
110 ZAKON KRZYŻACKI
brakteat; Krzyż, w polu półksiężyc i kula, Vossberg 51, wyśmienicie zachowany
150 zł
390 zł
111 ZAKON KRZYŻACKI
brakteat; Krzyż na łuku, po bokach kule, poniżej gwiazda, Vossberg 99, wyśmienicie zachowany
150 zł
420 zł
112 ZAKON KRZYŻACKI
Winrych von Kniprode 1351-1382, półskojec, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza; w otoku napis, Rw: Tarcza krzyżacka,w otoku napis, Vossberg 106
700 zł
113 ZAKON KRZYŻACKI
j.w., szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis, Vossberg 132
60 zł
70 zł
114 ZAKON KRZYŻACKI
j.w., kwartnik, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis, Vossberg 120, wyśmieniciezachowany
250 zł
200 zł
115 ZAKON KRZYŻACKI
Konrad III von Jungingen 1393-1407, szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżacka i napis,Vossberg -
60 zł
140 zł
116 ZAKON KRZYŻACKI
Michał Kuchmeister von Sternberg 1414-1422, szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis, Rw: Tarcza krzyżackai napis, Vossberg 659
100 zł
120 zł