Aukcja 10 / 854

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  MEDALE

medal nie sygnowany bity w 1703 roku na pamiątkę zwycięstw Karola XII, Aw: Półpostać króla w kamizeli i mundurzepodbitym futrem z rękoma na buławie i gardzie szpady, wokół napis: CAROLVS XII D.G. REX SVECIAE, podpostacią w ozdobnym kartuszu napis: QVO NON PRAESTANTIOR ARMIS, Rw: Skrzyżowany miecz i gałązkaoliwna

Numer: 854
Opis: medal nie sygnowany bity w 1703 roku na pamiątkę zwycięstw Karola XII, Aw: Półpostać króla w kamizeli i mundurzepodbitym futrem z rękoma na buławie i gardzie szpady, wokół napis: CAROLVS XII D.G. REX SVECIAE, podpostacią w ozdobnym kartuszu napis: QVO NON PRAESTANTIOR ARMIS, Rw: Skrzyżowany miecz i gałązkaoliwna; na ich tle 3 korony szwedzkie; na 6 ozdobnych kartuszach miejsca i daty bitew, w otoku napis: TESTESVITVTIS ET PRVDENTIAE, H-Cz.4521 R3, srebro 43 mm, 36.42 g., ładna patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 18-11-1995
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Cena wywoławcza: 960 zł
Cena wylicytowana: 960 zł
Ilość odsłon: 1107