Aukcja 10 / 845

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  MEDALE

medal zaślubinowy Władysława IV i Cecylii Renaty z 1637 roku, autorstwa Jana Höhna sen., Aw: Herkulesposkramiający Cerbera (aluzja do zmagań Polski ze Szwecją, Turcją i Moskwą), w otoku napis: VLADISLAO IVPOLONIAE ET SVECIAE REGI HERCVLO PACIFICO, w odcinku herb Gdańska i dedykacja CIVIT GEDAN F.F.,Rw

Numer: 845
Opis: medal zaślubinowy Władysława IV i Cecylii Renaty z 1637 roku, autorstwa Jana Höhna sen., Aw: Herkulesposkramiający Cerbera (aluzja do zmagań Polski ze Szwecją, Turcją i Moskwą), w otoku napis: VLADISLAO IVPOLONIAE ET SVECIAE REGI HERCVLO PACIFICO, w odcinku herb Gdańska i dedykacja CIVIT GEDAN F.F.,Rw; Dwa orły heraldyczne reprezentujące Władysława IV i Cecylię Renatę, w otoku napis wróżący parze królewskiejpotomstwo: REGALES AQVILAE PROGENERANT AQVILAM (królewskie orły wydają na świat orła), Racz.117,H-Cz.1777 R3, srebro 47 mm, 47.96 g., piękna stara patyna, stan zachowania gabinetowy
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 18-11-1995
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 3 550 zł
Ilość odsłon: 1278