Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
281 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1622 - fałszerstwo z epoki; bardzo ładnie wykonany, duża ciekowstka |
250 zł 600 zł
282 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1622, Bydgoszcz; końcówka napisu na awersie PRV M; Shatalin BD22-181; piękny |
II+ EF+ |
400 zł 700 zł
283 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1623, Bydgoszcz; końcówka napisu PRV M; Shatalin BD23-63; pięknie zachowany |
II+ EF+ |
300 zł 440 zł
284 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1623, Bydgoszcz; końcówka napisu PRV M; Shatalin BD23-115; piękny |
II+ EF+ |
300 zł 1 050 zł
285 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1599, Malbork; wariant z małą głową króla; Kop. 1246 (R1); piękny egzemplarz |
I- UNC- |
750 zł 800 zł
286 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1589, Olkusz; na awersie napis kończy znak menniczy Mikołaja Hevela de Colpino, na rewersie herb Przegonia i inicjały I-D; Iger O.89.1.c (R1); piękna moneta w .. |
I- UNC- |
400 zł 800 zł
287 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1592, Olkusz; na awersie interpunkcja w formie gwiazdek, herb Lewart w prostej tarczy, pełna data rozdzielona herbem Lewart; Iger O.92.1.d (R2); patyna, piękni.. |
II+/I- EF+/UNC- |
750 zł 1 500 zł
288 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1596, Poznań; na awersie w napisie jako przerywnik rozetka i końcówka napisu M.D.LI., skrócona data po bokach Orła i Pogoni na rewersie; Iger P.96.9.c (R3), Ty.. |
I- UNC- |
1 000 zł 4 000 zł
289 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Wschowa; ekstremalnie rzadki wariant z datą na awersie i rewersie; Iger awers W.95.6.a/- (R5), rewers W.95.3.-/d; małe uszkodzenie na rancie, bardzo rzad.. |
2 500 zł 2 800 zł
290 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Lublin; skrócona data rozdzielona wszystkimi herbami, wachlarzowata kryza; Iger L.95.3.a; rzadki i piękny |
II+ EF+ |
750 zł 1 400 zł
291 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; na awersie litera X zniekształcona, na rewersie herb Lewart bez obwódki, cyfra 7 dwukrotnie nabita; Iger L.97.5.c (R4); patyna, bardzo ładny i wy.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 2 200 zł
292 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; data 9-7 po bokach Orła, u dołu z prawej strony znak menniczy (nieznanego dzierżawcy, prawdopodobnie Hansa Ecke); Iger L.97.14.b (R4); bardzo rza.. |
II/II+ EF/EF+ |
1 250 zł 2 200 zł
293 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; na awersie przerwa między RE-X i końcówka PO M D L, odmiana ze znakiem mincerskim (Hansa Ecke) i skróconą datą z prawej strony herbu Lewart; Iger.. |
II/II+ EF/EF+ |
1 250 zł 2 600 zł
294 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; I-F, herb Lewart i monogram Melchiora Reysnera w tarczy u dołu rewersu, data na końcu drugiego wiersza, kryza rurkowata prosta, końcówka PO M D L.. |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 2 200 zł
295 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1598, Lublin; na rewersie monogram MR (Melchiora Reysnera); Iger L.98.1.a; ciemna patyna, piękny |
II+ EF+ |
750 zł 1 500 zł
296 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1600, Kraków; popiersie króla w lewo, w dacie 1600 ostatnia cyfra zniekształcona Θ; Iger K.00.1.b, wyśmienity stan zachowania monety |
I UNC |
800 zł 1 300 zł
297 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak anomalny 1605; nietypowe popiersie króla niewystępujące w typach krakowskich, na rewersie 16K05 z odwróconą cyfrą 5, kropka między POL.ONI; Iger - nie notuje; .. |
II+ EF+ |
500 zł 650 zł
298 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1606, Kraków; bardzo rzadki wariant z omyłkowa datą 1660; Iger - nie notuje (nowa odmiana monety), Tyszkiewicz 25 mk; dotychczas znane były dwie odmiany z omył.. |
II+ EF+ |
5 000 zł 6 500 zł
299 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak anomalny 1598; na rewersie ZE - 98 przedzielone herbem Lewart, pod datą powtórzona cyfra 9 z kropką, napisy SIG III D G REX POL M D L / GROS ARG TRIP R POG |
400 zł 900 zł
300 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trzykrucierzówka 1616, Kraków; z herbem Sas (podskarbiego koronnego - Mikołaja Daniłowicza) na rewersie; Kop. 889 (R4), Tyszkiewicz 14 mk; najrzadsza z odmian i w bar.. |
II+ EF+ |
800 zł 1 100 zł