Aukcja nr 69

USD/PLN: 3.600 | EUR/PLN: 4.200 | data: 25-11-2017
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Jesteś w: A69
901 SIEDMIOGRÓD / Zygmunt Batory 1581-1602
dukat 1591; Fr. 297, Resch 70-73 (nie notuje takiej odmiany interpunkcji); złoto 3.44 g, lekko gięty, ale przyzwoicie zachowany
III+/II-
VF+/EF-
4 000 zł
902 STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA)
20 dolarów 1850, Filadelfia; Fr. 169; złoto 33.42 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania
8 000 zł
903 STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA)
2 1/2 dolara 1856, Filadelfia; Fr. 114; złoto 4.16 g, pięknie zachowane
3 000 zł
904 SZWAJCARIA / Zürich - miasto
klipa szeląga miejskiego 1589; HMZ 2-1130n; srebro 1.71 g, lekko pogięta, ale bez wytarć, bardzo rzadka
1 500 zł
905 SZWECJA / Gustaw II Adolf 1611-1632
dukat 1632, Mainz; Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo; Rw: Pod koroną prosta pięciopolowa tarcza herbowa ozdobiona dokoła; Fr. 1694b, AAJ 5; złoto 3.47 g, minima..
6 000 zł
906 WĘGRY / Ferdynand I 1526-1564
dukat 1535 KB, Krzemnica; Huszar 895, Fr. 48, złoto 3.54 g, pięknie zachowany z blaskiem menniczym
II+/I-
EF+/UNC-
5 000 zł
907 PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Klemens XII 1730-1740
1/2 piastry 1733 (AN IV), Rzym; Berman 2618; srebro 14.74 g, ładnie zachowane, patyna
500 zł
908 PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Benedykt XIV 1740-1758
doppio giulio 1753, Rzym; Berman 2743, CNI 323; srebro 5.31 g, ładnie zachowane, patyna
500 zł
909 WŁOCHY / Wielkie Księstwo Etrurii, Cosimo III de Medici 1670-1723
piastra 1676, Florencja; Dav. 4209, CNI 6; srebro 30.13 g, przyzwoity stan zachowania, rzadka
III-
VF-
500 zł
910 WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730, regencja Marii Joanny Battisty 1675-1680
1 lira (20 soldi) 1676, Turyn; srebro 5.94 g, rzadka
III-
VF-
600 zł
911 WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730
1/2 scudo bianco 1681, Turyn; srebro 13.35 g, bardzo rzadkie
1 000 zł
912 WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730
1 lira (20 soldi) 1690, Turyn; srebro 6.02 g, rzadkie
1 000 zł
913 WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730
1 lira (20 soldi) 1691, Turyn; srebro 5.97 g, rzadkie
1 000 zł
914 WŁOCHY / Wenecja, Silvestro Valier 1694-1700
osella 1698 (Anno V), Wenecja; Paolucci II 181, Gamberini 1173, CNI 130; srebro 9.58 g, mennicze pęknięcie krążka, rzadka, patyna
1 000 zł
915 WŁOCHY / Wenecja, Alvise IV Mocenigo 1763-1778
ducato del Leone bez daty (1775), Wenecja; na awersie inicjały mincerza V.V. (Valiero Valier); CNI 98, Paolucci 27, Dav. 1561; srebro 22.68 g, ładnie zachowane, patyna
1 000 zł
916 WŁOCHY / Królestwo Włoch, Wiktor Emanuel III 1900-1943
5 lirów 1911, wybite z okazji 50-lecia królestwa; Pagani 707; srebro, pięknie zachowane, patyna
2 000 zł