Aukcja nr 69

USD/PLN: 3.600 | EUR/PLN: 4.200 | data: 25-11-2017
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Jesteś w: A69  MONETY ZAGRANICZNE
830 ANGLIA / Elżbieta I 1558-1603
szyling bez daty (1595-1598), znak menniczy klucz; S. 2577; srebro 5.63 g, patyna
300 zł
831 ANGLIA / Karol II 1660-1685
korona 1671, starszy typ popiersia, na obrzeżu VICESIMO TERTIO; S. 3357; ciemna patyna
III-
VF-
1 000 zł
832 ANGLIA / Karol II 1660-1685
1/2 korony 1663, na obrzeżu XV; S. 3361; pierwszy rocznik półkoronówek, ładna patyna
800 zł
833 ANGLIA / William i Maria 1688-1694
korona 1692, na obrzeżu QVINTO; S. 3433, srebro 29.34 g, patyna
2 000 zł
834 ANGLIA / Jerzy III 1760-1820
szyling 1787; S. 3744, pięknie zachowany z subtelną patyną
600 zł
835 ANGLIA / Jerzy III 1760-1820
1/2 korony 1817; S. 3788; patyna
500 zł
836 ANGLIA / Jerzy III 1760-1820
1/2 korony 1818; S. 3789; patyna
500 zł
837 ANGLIA / Jerzy III 1760-1820
szyling 1817; S. 3790; bardzo ładnie zachowany, patyna
400 zł
838 ANGLIA / William IV 1830-1837
1/2 korony 1834; S. 3834; ładny egzemplarz z patyną
600 zł
839 ANGLIA / Wiktoria 1837-1901
1/2 korony 1850; S. 3888; pięknie zachowane, patyna
600 zł
840 ANGLIA / Wiktoria 1837-1901
1/2 korony 1887, emisja jubileuszowa na 50-lecie panowania; S. 3924; wyśmienicie zachowane, ciemna patyna
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
841 ANGLIA / Wiktoria 1837-1901
floren 1887, emisja jubileuszowa na 50-lecie panowania; S. 3925; pięknie zachowane, ciemna patyna
250 zł
842 AUSTRIA / Ferdynand I 1521-1564
talar bez daty, Linz; Dav. 8014, Voglh. 43; srebro 28.50 g, rzadsza odmiana z legendą na awersie ...BOE DA G REX, bardzo ładny, patyna
2 500 zł
843 AUSTRIA / arcyksiążę Leopold V 1619-1632
dwutalar bez daty, Hall, wybity z okazji ślubu arcyksięcia z Klaudią Medycejską w 1626 r. (emisja z 1635 r.); Dav. 3331, M.-T. 487; srebro 56.42 g, ładnie zachowany, ..
II/II+
EF/EF+
5 000 zł
844 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar 1632 NB, Nagybánya; Dav. 3131, Her. 589a, Huszár 1182, Voglh. 144/I; srebro 28.49 g, patyna, rzadki
3 000 zł
845 AUSTRIA / Leopold I 1640-1705
talar medalowy 1683, wybity z okazji pokonania Turków pod Wiedniem, Voglhuber 239, H-Cz. 2468, srebro 26.91 g, rzadki i efektowny, ciemna patyna
3 000 zł
846 FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715
louis d’or a l’ecu 1691 I, Limoges; Droulers 406, Gad. 250, Fr. 428; złoto 6.74 g, moneta dwukrotnie uderzona stemplami, ale ładnie zachowana
4 500 zł
847 FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715
louis d’or aux 8L et aux insignes 1701 M, Tuluza; Droulers 414, Gad. 253, Fr. 436; złoto 6.71 g, rzadki i bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
6 000 zł
848 FRANCJA / III Republika 1871-1940
próbne 10 franków, bez daty (1929); Aw: Geniusz stojący w prawo, ryjący napis CONSTITUTION na kamiennej tablicy, u dołu sygnatura autora Dupre; Rw: Napis poziomy ESSA..
1 000 zł
849 JUGOSŁAWIA / Aleksander I 1921-1934
4 dukaty 1931, odmiana bez kontrmarki; Fr. 4; złoto 13.96 g, drobne przetarcia na tle monety i uszkodzenia na twarzach pary królewskiej, ale bardzo ładne
3 000 zł