Aukcja nr 69

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  MEDALE
771 POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632
medal wybity z okazji śmierci króla autorstwa C. Enhorninga 1632 r, Aw: Popiersie Zygmunta III w prawo, na ramieniu inicjał medaliera litera E, wokoło napis SIGISMUND..
1 000 zł
1 600 zł
772 POLSKA / Jan III Sobieski 1674-1696
medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN ..
25 000 zł
22 000 zł
773 POLSKA / August II Mocny 1697-1733
medal sygnowany C-W (C. Wermuth), 1704, Podróż do Polski, Aw: Głowa króla w prawo, napis otokowy: AUGUST II D G REX POL M D LIT & EL SAX, drugi mały napis otokowy: QU..
1 500 zł
0 zł
774 POLSKA / August II Mocny 1697-1733
medal autorstwa Heinricha Paula Groskurta wybity w 1709 r, z okazji zjazdu i podpisania przymierza trzech Fryderyków; władców Danii, Prus i Polski przeciw Karolowi X..
1 000 zł
1 000 zł
775 POLSKA / August II Mocny 1697-1733
żeton z 1717 r., upamiętniający podpisanie ugody między królem a skonfederowaną szlachtą po trwającej niemal dwa lata Konfederacji Tarnogrodzkiej. Aw: Widok miast i w..
400 zł
825 zł
776 POLSKA / August II Mocny 1697-1733
medal pośmiertny z 1733 r, autorstwa Grosskurt’a, Aw: Popiersie króla w zbroi na postumencie w prawo, na ramieniu inicjały medaliera H P G, wokoło podwójny napisy D G..
I/I-
UNC/UNC-
17 500 zł
26 000 zł
777 POLSKA / August III 1733-1763
medal sygnowany H F Wermuth wybity w 1742 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM..
12 500 zł
0 zł
778 POLSKA / August III 1733-1763
medal sygnowany Wermuth wybity w 1746 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM, Rw..
4 000 zł
0 zł
779 POLSKA / August III 1733-1763
medal zaślubinowy królewicza Fryderyka Christiana z Antoniną Bawarską 1747 r, sygnowany W -(P.P. Werner), Aw: Popiersie króla w prawo i napis AUGUSTUS III D G REX POL..
1 250 zł
0 zł
780 POLSKA / August III 1733-1763
medal sygnowany Wermuth wybity w 1752 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM, Rw..
10 000 zł
0 zł
781 POLSKA / Fryderyk Krystian 1763
medal autorstwa F A Schega wybity z okazji śmierci Augusta III, Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi i wokół napis: FRIDERIC CHRISTD G REG POL ET LITH PR DVX SAX..
17 500 zł
0 zł
782 POLSKA / Galicja, Maria Teresa 1740-1780
medal z 1773 roku autorstwa Krafta wybity z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii; Aw: Popiersia Józefa i Marii Teresy w prawo, u góry napis w półkolu IO..
1 250 zł
1 000 zł
783 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto..
1 000 zł
3 800 zł
784 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
5 000 zł
8 500 zł
785 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal autorstwa Holzhaeussera z 1774 r. “Dar Kurlandii”, Aw: Trzy owalne tarcze z herbami Rzeczypospolitej, księstwa Kurlandii i marszałka sejmu kurlandzkiego Brueg..
III/III+
VF/VF+
600 zł
1 650 zł
786 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal autorstwa Holzhaeussera wybity w 1777 roku na zlecenie dyrektora królewskich budowli i manufaktur Stefana (Etienne) Rieule z okazji przyznania mu przez Komisję ..
1 000 zł
1 400 zł
787 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
Ignacy Krasicki - medal z 1780 r. autorstwa F. Holzhaeussera poświęcony Ignacemu Krasickiemu; Aw: Popiersie Krasickiego w biskupiej szacie w prawo, napis IGNATIUS KRA..
1 500 zł
1 900 zł
788 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal z 1789 r. autorstwa Friedricha Loosa ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwalił powołanie 100-tysięcznej armi..
800 zł
1 200 zł
789 POLSKA / Polska pod zaborami
1 500 zł
2 000 zł
790 POLSKA / Polska pod zaborami
medal wybity z okazji odbudowy Gniezna w 1823 r., po pożarze z 1819 r., autorstwa Wolansiego, G.Loos’a i F. König’a, Aw: Fryderyk Wilhelm III w rzymskiej todze korono..
3 000 zł
3 200 zł