Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
505 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.47 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16
10 000 zł
13 000 zł
506 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.48 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16, drobne uszkodzenia w tle, patyna
8 000 zł
8 000 zł
507 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1768, Warszawa, na rewersie litery IS (inicjały Justyna Schrodera), odmiana bez napisu na rancie, srebro 27,98 g, Plage 382, Dav. 1619, w cenniku Berezowskiego ..
12 500 zł
12 000 zł
508 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
próbny talar 1771, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło, Rw: Waga i napis DAT IUSTI PRETIUM, miedź 36.16 g, Plage 474, odbitka z początków XIX wieku bardz..
12 500 zł
16 000 zł
509 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1779, Warszawa, odmiana bez kropki po dacie, srebro 28.08 g, Plage 400, Dav. 1619, minimalne justowanie, delikatna patyna
II-/III+
EF-/VF+
4 000 zł
4 400 zł
510 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.56 g, Plage 410, Dav. 1622, ładny, delikatna patyna
12 500 zł
10 000 zł
511 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.35 g, Plage 410, Dav. 1622, na awersie drobna mennicza wada blachy, patyna
10 000 zł
512 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar (sześciozłotowy) 1795, Warszawa, duża tarcza herbowa, z prawej strony gałązka lauru na wysokości litery R, srebro 24.17 g, Plage 374, Dav. 1623, bardzo ładny eg..
2 000 zł
2 600 zł
513 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1767, Warszawa, srebro 13.96 g, Plage 350, małe pęknięcia krążka typowe dla tego rocznika, wyśmienicie zachowany, piękna patyna
20 000 zł
514 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1768, Warszawa, srebro 14.03 g, Plage 355, egzemplarz z kolekcji H. Karolkiewicza poz. 2445, wyśmienicie zachowany z dużym blaskiem menniczym, delikatna patyna
I/I-
UNC/UNC-
20 000 zł
24 000 zł
515 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
próbny półtalar 1771, Warszawa, Aw: Popiersie, Rw: Piec menniczy, srebro 9.75 g, Plage 473, T. 18, rzadki i ładnie zachowany
II/II+
EF/EF+
12 500 zł
14 000 zł
516 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1777, Warszawa, srebro 13.94 g., Plage 363 (R8), bardzo rzadka odmiana ze wstążką we włosach króla uniesioną do góry, w cenniku Berezowskiego brak wyceny, zn..
10 000 zł
8 000 zł
517 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1781, Warszawa, srebro 14.02 g, Plage 367, w cenniku Berezowskiego 40 złotych, wyśmienicie zachowany, bardzo rzadki
I/I-
UNC/UNC-
25 000 zł
30 000 zł
518 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1783, Warszawa, srebro 14.03 g, Plage 369, wyśmienicie zachowany, patyna
I/I-
UNC/UNC-
20 000 zł
22 000 zł
519 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1788, Warszawa, srebro 13.77 g, Plage 371, bardzo ładny i rzadki w tym stanie zachowania, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
5 000 zł
520 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1766, Warszawa, odmiana z literami F - S (mincerza Fryderyka Wilhelma Sylma) bez kropek, bardzo ładna, patyna
1 250 zł
1 500 zł
521 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1768, Warszawa, odmiana z literami I - S, Plage 314, minimalnie justowana, bardzo ładna, patyna
1 500 zł
3 800 zł
522 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1771, Warszawa, Plage 319, minimalna mennicza wada blachy i minimalne justowanie, rzadka i piękna moneta, delikatna patyna
I-/II+
UNC-/EF+
4 000 zł
4 600 zł
523 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1780, Warszawa, Plage 332, minimalnie justowana, rzadszy rocznik
1 000 zł
850 zł
524 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1787, Warszawa, Plage 339, minimalnie justowana, duży połysk menniczy
1 250 zł
2 200 zł