Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
494 | August III 1733-1763 ort 1755 Lipsk, Kahnt 688 wariant c -szerokie popiersie i owalny przekrój naramiennika zbroi, moneta wybita nieco podniszczonym stemplem, delikatna patyna |
250 zł 500 zł
495 | August III 1733-1763 ort 1756, Lipsk, Kahnt 689 wariant c -masywne popiersie i szerokie żeberkowane korony po obu stronach, ładny |
350 zł 460 zł
496 | August III 1733-1763 ort 1756, Lipsk, Kahnt 689 wariant a -małe szerokie popiersie i kropka po dacie, delikatna patyna |
II- EF- |
300 zł 400 zł
497 | August III 1733-1763 ort 1759, Gdańsk, odmiana z literami CHS (inicjałami Konrada Henryka Schwerdtnera zarządcy mennicy) pod herbem Gdańska, Kahnt 722 wariant c -rozeta spina płaszcz, pat.. |
II- EF- |
3 000 zł 4 200 zł
498 | August III 1733-1763 szóstak 1761, Gdańsk, Kahnt 730 wariant b -mała korona w herbie Gdańska, patyna |
II- EF- |
500 zł 700 zł
499 | August III 1733-1763 trojak 1755, Gdańsk Iger G 55.2.a (R), Kahnt 733 |
II- EF- |
500 zł 600 zł
500 | August III 1733-1763 trojak 1763, Elbląg, Iger E.63.2.a (R4), Kahnt 758 wariant c, bardzo ładny i rzadki, patyna |
II+ EF+ |
1 000 zł 3 400 zł
501 | August III 1733-1763 grosz (1/24 talara) 1754, Drezno, Kahnt 580, drobna wada blachy, ale bardzo ładny |
I- UNC- |
125 zł 300 zł
502 | August III 1733-1763 grosz (1/24 talara) 1756, Drezno, Kahnt 591 wariant a -obie litery F w inicjale Fryderyka Wilhelma o Feral są podniesione wyżej niż litery W o, ładnie zachowany, patyna |
I- UNC- |
125 zł 220 zł
503 | August III 1733-1763 półgrosz (1/48 talara) 1755, Lipsk, Kahnt 603 wariant b -po obu stronach litery L po trzy kropki, piękny, patyna |
II+ EF+ |
150 zł 360 zł
504 | August III 1733-1763 szeląg 1749, Drezno, Kahnt 701, bardzo rzadki w tak pięknym stanie, patyna |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 1 000 zł
505 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.47 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16 |
10 000 zł 13 000 zł
506 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.48 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16, drobne uszkodzenia w tle, patyna |
8 000 zł 8 000 zł
507 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1768, Warszawa, na rewersie litery IS (inicjały Justyna Schrodera), odmiana bez napisu na rancie, srebro 27,98 g, Plage 382, Dav. 1619, w cenniku Berezowskiego .. |
II- EF- |
12 500 zł 12 000 zł
508 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbny talar 1771, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło, Rw: Waga i napis DAT IUSTI PRETIUM, miedź 36.16 g, Plage 474, odbitka z początków XIX wieku bardz.. |
12 500 zł 16 000 zł
509 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1779, Warszawa, odmiana bez kropki po dacie, srebro 28.08 g, Plage 400, Dav. 1619, minimalne justowanie, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
4 000 zł 4 400 zł
510 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.56 g, Plage 410, Dav. 1622, ładny, delikatna patyna |
12 500 zł 10 000 zł
511 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.35 g, Plage 410, Dav. 1622, na awersie drobna mennicza wada blachy, patyna |
10 000 zł | |
512 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar (sześciozłotowy) 1795, Warszawa, duża tarcza herbowa, z prawej strony gałązka lauru na wysokości litery R, srebro 24.17 g, Plage 374, Dav. 1623, bardzo ładny eg.. |
2 000 zł 2 600 zł
513 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1767, Warszawa, srebro 13.96 g, Plage 350, małe pęknięcia krążka typowe dla tego rocznika, wyśmienicie zachowany, piękna patyna |
I- UNC- |
20 000 zł |